אוחנה: נבדוק את אופן זיהוי בעלי המוגבלויות

אוחנה: נבדוק את אופן זיהוי בעלי המוגבלויות

השר לביטחון הפנים על הרג איאד אל-חלאק בעיר העתיקה בירושלים ביום שבת: אני לא חורץ דין, אבל אפשר לומר שלמשפחה מגיע חיבוק
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איאד אל-חלאק, הצעיר שנורה למוות על ידי שוטרים בעיר העתיקה
צילום: צילום: באדיבות המשפחה

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה התייחס היום (רביעי) במליאת הכנסת למותו של איאד אל-חלאק, הצעיר בעל המוגבלות שנורה על ידי שוטרי מג"ב בעיר העתיקה בירושלים ביום שבת, ואמר כי בכוונתו לבדוק את אופן טיפול המשטרה בבעלי מוגבלויות כדי למנוע מקרה מסוג זה בעתיד.

"הבעתי ואני מביע גם כאן את השתתפותי האמיתית, תאמינו או לא, בצער משפחת אל-חלאק", אמר בנאומו בממליאה. "מדובר באדם מסכן ללא ספק, משפחה מסכנה. אני לא חורץ דין אבל אפשר לומר בוודאות שלמשפחה הזאת מגיע חיבוק".

"צריך ואנחנו מתכוונים במשטרה לבדוק את אופן הטיפול בבעלי מוגבלויות, הזיהוי והאבחון בשטח, כדי למנוע הישנות של מקרים כאלה", המשיך אוחנה. "יש כבר עבודת מטה ואני מתכוון לקדם אותה".

עדת ראייה ואחת המדריכות במוסד החינוכי שבו למד אל-חלאק הייתה איתו בזמן הירי. בשיחה עם כאן חדשות סיפרה ביום ראשון על רגעי הירי: "שמעתי צעקות כשהייתי במקום, סובבתי את הראש לראות מאיפה הן מגיעות, ואז ראיתי את איאד רץ לעברי. צעקתי לשוטרים: 'הוא נכה אל תירו בו. הם ירו עליי ועל איאד'".

בעניין האקדח שנטען שהיה בידו של אל-חלאק אך לא היה, סיפרה העדה: "השוטר צעק עלי להעביר את האקדח של איאד, אמרתי לו שאין עליו שום אקדח. איאד הרים ידיים ואמר לשוטר שהוא איתי, ואז הם ירו בו שלוש פעמים, כשהייתי לידו".

העדה, שהיא מדריכה במוסד החינוכי לבעלי צרכים מיוחדים שבו למד אל-חלאק, מסרה עדות פעמיים במשטרה, והיא צפויה למסור עדות נוספת.

מנתיחת הגופה במכון לרפואה משפטית עלה כי אל-חלאק נורה במרכז גופו. על פי הנתיחה שני קליעים מתוך השבעה שנורו בזירה פגעו בו. אחד הכדורים פגע בבטן התחתונה ויצא מהישבן, השני פגע בצד הגוף ובעמוד השדרה התחתון. אל-חאלק מת מפגיעת הכדורים באיבריו הפנימיים. אחד הלוחמים שירה לעברו טען כי ירה קודם לכן לכיוון רגליו, אך לפי הממצאים הכדורים האלו לא פגעו באל-חאלק. 

הפופולריים