השר אדלשטיין: חוק הקורונה נוסח על ידי משרדו של מנדלבליט

אדלשטיין: חוק הקורונה נוסח על ידי מנדלבליט

שר הבריאות הסיט את האחריות לניסוחו של החוק, שנטען נגדו שהוא פוגע בזכויות הפרט, למשרדו של מנדלבליט: "מי שדחף לחקיקה הזו ולהפסקת התקנות לשעת חירום היה היועמ"ש". בלשכת מנדלבליט הגיבו: המדיניות מותווית על ידי גורמי המדיניות במשרדי הממשלה, וגורמי הייעוץ המשפטי מסייעים ליישם את המדיניות בגבולות הדין
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איל ינון, יולי אדלשטיין ואביחי מנדלבליט
צילום: צילום: פלאש 90

שר הבריאות, יולי אדלשטיין, הפנה את האחריות לניסוחו של החוק המכונה "חוק הקורונה" בכיוון משרדו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. כך פורסם היום (שלישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. בחלק הסגור של ישיבת סיעת הליכוד שנערכה אתמול בכנסת אמר השר אדלשטיין לחברי הסיעה שהצעת החוק, שנטען נגדה שפוגעת בזכויות הפרט, לא נוסחה במשרד הבריאות וגם לא במשרד ראש הממשלה. "מי שדחף לחקיקה הזו ולהפסקת התקנות לשעת חירום היה היועץ המשפטי לממשלה", טען.

מה יש בחוק שנועד להחליף את תקנות החירום, מה אין בו, וכיצד תוכלו אתם לשנות אותו? 

שר הבריאות אף הוסיף בישיבה כי לא רק זאת, אלא מי שהוביל את ניסוח חקיקת חוק הקורונה ואת תוכנו היה משרדו של היועץ המשפטי לממשלה. גורמים בלשכת היועץ המשפטי לממשלה אמרו בהתייחסות לדברים כי תזכיר החוק הוכן לאחר תהליך עבודה משותף של משרדי ממשלה רבים ובפרט משרד הבריאות, משרד האוצר ומשרד המשפטים, בריכוז מחלקת ייעוץ וחקיקה.

הגורמים הוסיפו כי המדיניות מותווית על ידי גורמי המדיניות במשרדי הממשלה, ואילו הם מסייעים בידיהם ליישם את האמור בגבולות הדין. כך גם היה במקרה הזה, לדבריהם, תוך ניסיון למצוא את האיזונים המתאימים בין דרישות גורמי המקצוע האמונים על בריאות הציבור, לבין ההגנה על זכויות הפרט ואינטרסים ציבוריים כבדי משקל אחרים. תזכיר החוק שהועבר להערות הציבור טעון עוד בחינה וליבון של הערות במסגרת עבודת מטה ממשלתית בטרם יובא לאישור הממשלה ובהמשך לדיון פרלמנטרי מעמיק בכנסת.

אתמול, על רקע הדיווחים והשמועות ברשתות החברתיות, ראש הממשלה בנימין נתניהו הבהיר בישיבת סיעת הליכוד כי לא תתאפשר פריצה של משטרה לתוך בתים. "נמצא את האיזון המתאים בין הצורך לאכוף את הנחיות הבידוד לבין הצורך לשמור על צנעת הפרט", אמר. נתניהו הוסיף: "הגיע הזמן לפוגג אגדה אורבנית שאנחנו מתכוונים לשתול חיישנים אצל ילדים. זה הזוי. דיברנו על צעצוע לתלמיד. וזה גם כלי שעוד לא פותח. לא תהיה שום שתילה של חיישן".

ראש הממשלה החליפי בני גנץ אמר בישיבת סיעת כחול לבן: "נקפיד שלא יהיו הנחיות דרקוניות. שוטרים לא יערכו חיפושים סדרתיים ולא תהיה פגיעה בזכות להפגין. השימוש בהנחיות יוקצב בזמן וההנחיות יהיו כפופות לביקורת.

הפופולריים