אבו מאזן: הריגת אל-חלאק - פשע נתעב

אבו מאזן: הריגת אל-חלאק - פשע נתעב

ראש הרשות הפלסטינית גינה את הרג הצעיר בעל המוגבלות בעיר העתיקה. יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ עודה התעמת עם השר אוחנה על רקע האירוע בשבת והורד מדוכן הנואמים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איאד אל-חלאק, הצעיר שנורה למוות על ידי שוטרים בעיר העתיקה
צילום: צילום: באדיבות המשפחה

ראש הרשות הפלסטינית אבו־מאזן אמר אתמול (שני) כי הריגת איאד אל־חלאק, הצעיר בעל המוגבלות, היא פשע נתעב במסגרת פשעים נוספים נגד העם הפלסטיני כדי להלך עליו אימים. אבו מאזן התקשר מוקדם יותר לאביו של אל־חלאק להביע את תנחומיו.

כמו כן, יו"ר הרשימה המשופת, חבר הכנסת איימן עודה כינה את השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה "מוג־לב", והאשימו בהעלמת הסרטונים ממצלמות האבטחה המוצבות במקום שבו נורה אל־חלאק למוות. עודה אמר את הדברים מעל דוכן הכנסת במהלך הדיון שקדם להצבעה בקריאה ראשונה על החוק הנורווגי.

בעקבות דבריו התבקש עודה לרדת מדוכן הנואמים, ולאחר שסירב פונה בידי סדרני הכנסת. שר הפנים, יו"ר ש"ס אריה דרעי הביע צער על הרג אל־חלאק ואמר כי מדובר בטרגדיה. "הוא הלך לבית־ספר לבעלי צרכים מיוחדים, נורה בשוגג בידי שוטר ומת. מוות מיותר, עצוב וכואב", כתב דרעי בטוויטר.

ביום ראשון פורסם בחדשות הערב בכאן 11, כי עדת ראייה ואחת המדריכות במוסד החינוכי שבו למד איאד אל-חלאק, הייתה איתו בזמן הירי. בשיחה עם כאן חדשות סיפרה על רגעי הירי: "שמעתי צעקות כשהייתי במקום, סובבתי את הראש לראות מאיפה הן מגיעות, ואז ראיתי את איאד רץ לעברי. צעקתי לשוטרים: 'הוא נכה אל תירו בו. הם ירו עליי ועל איאד'".

בעניין האקדח שנטען שהיה בידו של איאד אך לא היה, סיפרה העדה: "השוטר צעק עלי להעביר את האקדח של איאד, אמרתי לו שאין עליו שום אקדח. איאד הרים ידיים ואמר לשוטר שהוא איתי, ואז הם ירו בו שלוש פעמים, כשהייתי לידו".

הפופולריים