שגריר סין: השקעה בישראל - ניצחון לשני הצדדים

שגריר סין: השקעה בישראל - ניצחון לשני הצדדים

בשגרירות התייחסו לדברי שר החוץ של ארה"ב לפיהם השקעת סין בישראל מסוכנת. "שיתוף הפעולה הישראלי-סיני זה ניצחון לשני הצדדים", כתב השגריר • השגריר על הטענות כי סין טייחה את התפרצות קורונה: "בתקופת מגפות מחפשים קונספירציות ושעירים לעזאזל"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ושי ג'ינפינג
צילום: צילום: אי-פי

שגריר סין בישראל דו ווי התייחס הבוקר (שישי) לדבריו של שר החוץ האמריקני מייק פומפאו בריאיון מיוחד לכאן חדשות, ולפיהם, השקעה סינית בישראל - מסוכנת. במאמר שפרסם השגריר נכתב כי "בשנים האחרונות הגדיר שר החוץ האמריקני פומפאו כל השקעה סינית כ"סיכון ביטחוני" – אבל לאור אחוז ההשקעה הנמוך של סין בישראל כיצד ניתן לטעון ש'סין קונה את ישראל'?".

בהמשך המאמר נכתב עוד כי "גם המכרז על מתקן ההתפלה שורק 2, נעשה בשקיפות מוחלטת ועל פי החוקים הישראלים – ובמעקב של גופי הביטחון הישראלים. וכי שיתוף הפעולה הישראלי-סיני זה ניצחון לשני הצדדים, וכי "אנחנו מקווים שחברינו בישראל יקבלו את ההחלטות הטובות ביותר בעבורם – החלטה שתשרת את האינטרסים שלהם".

השגריר התייחס לטענות כי סין הסתירה את התפרצות נגיף קורונה. "סין מעולם לא טייחה והסתירה את התפרצות נגיף הקורונה בשטחה. נהגנו בשקיפות מוחלטת. חברינו היהודים יודעים היטב, מנסיון העבר, שתמיד בתקופת מגפות מחפשים קונספירציות ושעירים לעזאזל". השגריר הוסיף "אנחנו לא אחראים להתפרצות הנוכחית ולמצב בארה"ב, מדובר בכישלון מנהיגותי והתנהלות". השגריר הוסיף כי בסין מברכים את הממשלה הישראלית ואת מנהיגותה "היוצאת דופן" שהצליחה והשיגה ניצחונות בקרב נגד נגיף קורונה.

שר החוץ האמריקני מייק פומפאו אמר בריאיון שפורסם במלואו בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב אתמול כי ארצות הברית חוששת מפני השקעות סיניות ברחבי העולם. השר האמריקני, שביקר ביום רביעי במשך כשש שעות בישראל, נפגש במהלך הביקור עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ועם יו"ר כחול לבן בני גנץ. פומפאו הבהיר כי יש סיכונים "אמיתיים" בשיתוף פעולה עם סין וכי סין מסכנת את אזרחי ישראל.

האזינו לראיון המלא עם שר החוץ האמריקני

"אנחנו לא רוצים שלמפלגה הקומוניסטית הסינית תהיה גישה לתשתיות ישראליות, למערכות תקשורת ישראליות - כל דבר שמציב אזרחים ישראלים בסכנה, ולפיכך מסכן את היכולת של ארצות הברית לעבוד עם ישראל במשותף על פרויקטים חשובים. אנחנו חושבים שהסיכונים מאוד אמיתיים, ושיתפנו במידע בנושא כדי שיקבלו את ההחלטות בעצמם", אמר פומפאו.

השר האמריקני חשף כי הציג בפני ראש הממשלה מידע מודיעיני בנושא סין. ״יש לנו חששות בנוגע למעורבות הסינית, ועל כך דיברתי עם נתניהו״. פומפאו הוסיף כי התשובות שקיבל במהלך פגישותיו עם נתניהו ובכירים ישראלים נוספים סיפקו אותו, אך השיח בנושא נמשך. "אני חושב בכנות שכל העולם מבין מה קורה עם הקורונה. העולם ראה איך המפלגה הסינית לא שיתפה את המידע בנושא בזמן", אמר.

הפופולריים