סמוטריץ': נתניהו ויתר על תיק המשפטים כדי להישאר רה"מ

"נתניהו ויתר על תיק המשפטים כדי להישאר רה"מ"

שר התחבורה הבהיר כי ימינה הולכת לאופוזיציה כי הם לא יכולים להרשות לעצמם לקבל אחריות על כל מה שהממשלה תעשה כי "אין לנו יכולת להשפיע" • קבוצה של ראשי רשויות, ובהם ראש מועצת אפרת עודד רביבי, ראש מועצת קרני שומרון יגאל להב וראש מועצת אלקנה אסף מינצר, מתארגנת להפעלת לחץ פומבי על ראשי ימינה, כשלדבריהם יהיה זה חוסר אחריות ללכת לאופוזיציה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השר בצלאל סמוטריץ'
צילום: צילום: פלאש 90

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' האשים הבוקר (שני) כי ראש הממשלה נתניהו ויתר על תיק המשפטים כדי להישאר ראש ממשלה. "לאורך כל המשא ומתן הרמנו דגל אדום ואמרנו לא לוותר על תיק המשפטים", אמר סמוטריץ' לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון עם השר בצלאל סמוטריץ'

"כרגע זה נראה שאנחנו הולכים לאופוזיציה, כי אין שום משא ומתן. אנחנו מבינים את המורכבות של הממשלה ולא יכולים להרשות לעצמנו לקבל אחריות על כל מה שהיא תעשה, כי אין לנו יכולת להשפיע", הוסיף סמוטריץ'.

השר וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני התייחס למגעים מול חמאס: "המפתח צריך להיות אדם חי כנגד אדם חי. תמורת חללים נשחרר גופות מחבלים. יש לנו ארגז כלים גדול כדי להחזיר את החללים והאזרחים, שאנחנו לא עושים בו שימוש. בשום פנים ואופן לא יכולה להיות החזרת מחבלים".

ראשי רשויות נגד הליכת ימינה לאופוזיציה: זה יהיה חסר אחריות

בתוך כך, קבוצה של ראשי רשויות מיהודה ושומרון מתארגנת להפעיל לחץ פומבי על ראשי מפלגת ימינה כדי שאלו יסכימו להיכנס לממשלת נתניהו-גנץ. לדברי ראשי היישובים זה יהיה חסר אחריות שלא להיכנס לממשלה בתקופה שבה אמורה להיות החלת ריבונות על שטחים ביהודה ושומרון, ובזמן הטיפול במשבר הכלכלי שיצר נגיף קורונה. "אל תפגעו בברית ההיסטורית כשהריבונות על סף הדלת", קוראים ראשי היישובים, ובהם ראש מועצת אפרת עודד רביבי, ראש מועצת קרני שומרון יגאל להב וראש מועצת אלקנה אסף מינצר, לראשי ימינה.

בתוך כך, הפער בין הליכוד וימינה הצטמצם, לאחר שימינה ויתרה על הדרישה לשלושה תיקים ומסתפקת בשניים. במפלגתו של נפתלי בנט דורשים קדנציה מלאה בראשות ועדת חוקה, ואת תפקיד סגן שר הביטחון.

חבר כנסת מתן כהנא מימינה המשיך הבוקר בקו התקיף נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, ובריאין אצל אריה גולן בהבוקר הזה בכאן רשת ב אמר: "אם הליכוד היו רוצים אותנו, הם היו יושבים איתנו. הם זרקו אותנו לספסל האחורי של האוטובוס בלי שום יכולת השפעה. הם לא רוצים אותנו, ביקשנו בקשות פשוטות שהן אפס עלות לליכוד. נציב אלטרנטיבה שלטונית לנתניהו, אם הוא מתנהג ככה הוא כנראה מבין שנגמר הסיפור שלו בעוד שנה וחצי".

אמש אמר בנט כי  "נתניהו החליט לפרק את גוש הימין - להערכתי הוא יצטער על זה". כל ארבעת ראשי ימינה - שקד, בנט, פרץ וסמוטריץ' - התחייבו בישיבת הסיעה הסגורה אתמול שאף אחד מהם לא יצטרף לממשלה לבדו, ללא שאר חלקי המפלגה.

הבוקר התייחס השר זאב אלקין מהליכוד למשא ומתן מול ימינה, ואמר בריאיון לתוכנית הבוקר הזה כי "בפוליטיקה הישראלית הכול יכול להתהפך. יש פה היגיון שאומר שאין לימינה מה לעשות באופוזיציה, באופן טבעי היא צריכה להיכנס לקואליציה.

"השר יריב לוין העביר לימינה כמה הצעות, חלקן ידועות פומבית. הצעה לתיק חינוך שהוא אחד הבכירים בגוש הימין הוצע לה. ימינה עם שישה מנדטים מקבלת את זה כמובן מאליו".

הפופולריים