בנט: "נתניהו החליט לפרק את גוש הימין - להערכתי הוא יצטער על זה"

בנט: "נתניהו החליט לפרק את הגוש - הוא יצטער"

ארבעת ראשי ימינה התחייבו בישיבת הסיעה הסגורה שאף אחד מהם לא יצטרף לממשלה לבדו, ללא שאר חלקי המפלגה • סמוטריץ': "אם הוא לא מדבר איתנו, זה אומר שרה"מ חושב שעוד שנה וחצי הוא כבר לא בבלפור"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סמוטריץ' נתניהו ובנט
צילום: צילום: פלאש 90

יו"ר ימינה נפתלי בנט, בישיבת הסיעה של המפלגה: "נתניהו החליט לפרק את גוש הימין - להערכתי הוא יצטער על זה". כל ארבעת ראשי ימינה - שקד, בנט, פרץ וסמוטריץ' - התחייבו בישיבת הסיעה הסגורה שאף אחד מהם לא יצטרף לממשלה לבדו, ללא שאר חלקי המפלגה.

חברת הכנסת איילת שקד הוסיפה בישיבה: "חשבתי שנתניהו ירצה לשמר את הגוש שהביא אותו עד הלום. לי לקח יותר זמן להבין שהוא פשוט רוצה אותנו בחוץ". שקד ציינה כי ראש הממשלה לא קרא להם למשא ומתן ואמרה כי "הוא החליט לפרק את הגוש, וזו הוכחה שכנראה נתניהו רואה את הסוף".

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' וחבר ימינה, אמר בישיבת הסיעה: "אין לנו יכולת לעשות משהו בתוך הממשלה, נתניהו לא רוצה אותנו. אם הוא לא מדבר איתנו זה אומר שנתניהו חושב שעוד שנה וחצי הוא כבר לא בבלפור". שר חינוך רפי פרץ ציין כי "בממשלה כזו לא יהיו לנו כלי השפעה, איתם נוכל לקדם את הערכים שלנו". סמוטריץ' המשיך: "שנתיים באופוזיציה יחזירו את ימינה לימי הזוהר של 12 מנדטים". 

סיעת ימינה התכנסה בניסיון לגבש עמדה אחידה בשאלת ההצטרפות לממשלה הבאה. בכירים במפלגה אמרו אחר הצוהריים כי הדלת עדיין פתוחה למשא ומתן עם הליכוד, וכי אפשר להגיע להסכמות. הבוקר הודיעה המפלגה כי פניה לאופוזיציה, אך התברר כי ההודעה שניסח בנט לא הייתה מתואמת עם שניים מראשי המפלגה, רפי פרץ ואיילת שקד. 

אמש דחו בימינה את הצעת הליכוד לתיק החינוך ותיק ירושלים. הדרישה של חברי המפלגה: שלושה תיקי שרים וראשות ועדה. בליכוד מוכנים לתת שני תפקידי שרים לכל היותר, סגן שר ויו"ר ועדה זוטרה - הוועדה לפניות הציבור. הוויתור על תיק החינוך והאפשרות שימינה תישאר באופוזיציה מותירה בידי נתניהו כמה תיקים, שאותם יוכל לחלק לבכירי הליכוד. 

היום התנהלו שתי פגישות מתוחות עם השר לביטחון פנים גלעד ארדן ויו"ר הכנסת לשעבר יולי אדלשטיין. ארדן רוצה תפקיד מיניסטריאלי ולא את תפקיד השגריר באו"ם - כפי שהוצע לו בעבר. השר לביטחון פנים פונה אל תפקיד שר התחבורה, שהוצע לשרת התרבות והספורט מירי רגב. תיק החינוך, שעדיין נמצא ברשות הליכוד מוצע ליולי אדלשטיין, שמתמיד כרגע בעמדתו לקבל את תפקיד יו"ר הכנסת או לכהן כחבר כנסת. 

הפופולריים