גורמים בימינה: נתניהו בועט אותנו החוצה

גורמים בימינה: נתניהו בועט אותנו החוצה

במפלגה אומרים כי סירבו להצעת הליכוד לראשות הוועדה לפניות הציבור • גורם בליכוד: ימינה קיבלה הצעות נדיבות ל-2 שרים ועוד תפקידים, ודחתה אותן בשל מאבקים פנימיים • הערכה בליכוד: אם תיק הבריאות יינתן למפלגה הוא יוצע לאדלשטיין
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נפתלי בנט בנימין נתניהו
צילום: צילום: יונתן זינדל פלאש 90

בימינה אומרים הערב (שבת) כי סירבו להצעת הליכוד לקבל את ראשות הוועדה לפניות הציבור בכנסת. גורמים בימינה: נתניהו בועט אותנו החוצה". גורם בליכוד אמר בתגובה: "ימינה קיבלה הצעה סופר נדיבה שגדולה יותר מחלקה האלקטורלי: שר החינוך, שר ירושלים והתיישבות עם אחריות על השירות הלאומי, סגן שר ובנוסף וועדות בכנסת. לצערנו, בשל מאבקים פנימיים בנושא חלוקת תיקים בין ראשי המפלגה, ימינה דוחה כל הצעה. בעת הזאת, ערב החלת ריבונות על יהודה ושומרון, לא להיכנס לממשלה תהיה חוסר אחריות כלפי המחנה הלאומי".

בתוך הנהגת ימינה נמשכים הקשיים באשר לחלוקת התפקידים במקרה של כניסה לקואליציה. בעוד שכוונת נפתלי בנט היא לשמש כשר מלא, ששקד וסמוטריץ' יחלקו תיק אחד, ופרץ יהיה יו"ר ועדה - שקד מצפה לקבל תיק שווה לזה של בנט, סמוטריץ' אינו רוצה להסתפק בחצי תיק ופרץ רוצה גם הוא תיק. בליכוד לעומת זאת, לא רוצים לתת לימינה תיק בכיר בשביל להכניס רק את מחציתה לקואליציה.

נוכח המגעים התקועים על תיק הבריאות עם כחול לבן גורם בליכוד אומר הערב כי אם תיק הבריאות יישאר בליכוד, סביר כי הוא יוצע ליו"ר הכנסת היוצא, חבר הכנסת יולי אדלשטיין. במקרה כזה יימסר תפקיד יו"ר הכנסת ליריב לוין.

הפופולריים