נתניהו יבקש מהממשלה לאשר את המשך איכון השב"כ

נתניהו יבקש מהממשלה לאשר את המשך איכון השב"כ
ראש הממשלה יעלה בישיבה בקשה לקידום חקיקה שתאפשר לשב"כ להמשיך ולאכן אזרחים כחלק מהמאבק בקורונה • הממשלה תאשר תקנות חדשות: הקניונים והשווקים ייפתחו ביום שישי. קנס של 5,000 שקלים לבעלי קניונים שיפרו את ההנחיות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קניון ממילא בירושלים, אפריל 2012
צילום: צילום: אורי לנץ, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו יבקש היום (שני) מהממשלה להאריך את הסמכת השב"כ לאיתור מי שהיה במגע עם חוליי קורונה, ולהמשיך באיכון. זאת בנוסף לקידום חקיקה בנושא. כמו כן, לקראת הישיבה שאמורה להתקיים היום, אישר משרד המשפטים למשרד הבריאות לדרוש מהקניונים לרשום את פרטי הקונים בכניסה למתחם. זאת בנוסף לרישום הנדרש גם במעבר בין המתחמים שיוגדרו לפי דרישות משרד הבריאות לפתיחתם מחדש של מרכזי הקניות.

עם זאת, גורמים בממשלה מותחים ביקורת על התנאים שהוצבו כדי לפתוח מחדש את הקניונים. לדבריהם, הדרישה של משרד הבריאות נועדה כדי למנוע פתיחה בפועל של מרבית הקניונים. נושא בו קיימת מחלוקת בין משרד האוצר, שם רוצים שהמהלך יצא לפועל כבר מחר (שלישי), ואילו במשרד הבריאות מוכנים לכך רק בעוד כשבועיים.

לקראת הדיון, במטה לביטחון לאומי ביקשו ממשרד המודיעין לערוך בחינה באילו מקומות בעולם מתבצע פיקוח ביתי על השוהים בבידוד. מהדוח עולה כי ישנן מדינות שמבצעות פיקוח שכזה באמצעות אפליקציה, כפי שבישראל בוחנים גם כן כעת. 

כמו כן, ועדת השרים לענייני הגבלות אישרה הלילה, את הארכת ההגבלות על איזורים בירושלים ובבית שמש ל-24 שעות נוספות. בישיבת הממשלה שתתקיים היום ידונו השרים על הנושא והכרזה על יישובים כ"אזור מוגבל".

פערים משמעותיים בין משרד האוצר למשרד הבריאות בנוגע לפתיחתם של כמה מענפי משק נוספים מעבר למועד פתיחת הקניונים. באוצר גם ממליצים לפתוח את מסגרות החינוך לגיל הרך כבר בשבוע הבא, כשבמשרד הבריאות לא רוצים להתחייב על מועד בשלב הזה. כמו כן, במשרד האוצר אומרים שמסעדות יוכלו להיפתח כבר בסוף במאי, ובמשרד הבריאות מוכנים לכך, לכל המוקדם, רק באמצע יוני.

השתתפו בהכנת הידיעה: שאול אמסטרדמסקי וליאל קייזר.

הפופולריים