בנט: "לא נלחמים עלינו כדי שנהיה בממשלה"

בנט: "לא נלחמים עלינו כדי שנהיה בממשלה"

שר הביטחון הבהיר במסיבת עיתונאים כי מפלגתו תתמוך מבחוץ "בכל מהלך טוב של הממשלה". בעניין המגעים לעסקה מול חמאס להשבת השבויים והנעדרים, אמר בנט כי הוא מתנגד לשחרור רוצחים בכל מצב • בכחול לבן ובליכוד לא מתכוונים להשביע את הממשלה החדשה עוד השבוע
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נפתלי בנט בנימין נתניהו
צילום: צילום: יונתן זינדל פלאש 90

"אנחנו תחת רושם שלא נלחמים עלינו כדי שנהיה בממשלה", אמר היום (ראשון) יו"ר הימין החדש ושר הביטחון נפתלי בנט. במסיבת עיתונאים שערך הוסיף כי אם יקבל את היכולת להשפיע ייתכן שייצטרף לממשלה, אבל "זה ממש לא נראה כך. נראה שנהיה באופוזיציה". לדבריו, מפלגתו תתמוך מבחוץ "בכול מהלך טוב של הממשלה".

עוד אמר שר הביטחון כי לא ידוע לו שתיקי הבריאות והחינוך הוצעו למפלגתו. בשבוע שעבר פורסם בכאן רשת ב כי ראש הממשלה בנימין נתניהו הביע נכונות למסור לבנט את תיק הבריאות, במסגרת המו"מ הקואליציוני בין הליכוד וימינה. לפי גורמים המעורים במשא ומתן, השניים טרם שוחחו ישירות  אך הנושא עלה בערוצי התקשורת הבלתי ישירים ביניהם.

במסיבת העיתונאים סירב השר בנט להגיב על המגעים בתיווך מול חמאס לעסקה להשבת השבויים והנעדרים מרצועת עזה. עם זאת הבהיר כי הוא מתנגד לשחרור רוצחים בכל מצב. ביום חמישי האחרון דווח בכאן חדשות ששרים בממשלה עודכנו כי מתקיימים מגעים בתיווך מול חמאס לעסקה. שבוע קודם לכן עדכן מתאם השבויים והנעדרים מטעם הממשלה, ירון בלום, את משפחות גולדין ושאול בדבר המגעים, אך אמר להם כי יש גם לוחמה פסיכולוגית סביב הנושא.

באשר לניהול משבר קורונה אמר שר הביטחון: "ראיתי שמנופפים שישראל היא מהטובות בעולם בהיקף התמותה למיליון אנשים, תעשו גוגל אנחנו במקום ה-32 לרעה". בנט הוסיף כי "צריך מאוד להיזהר ולא רק להשוות את עצמנו כל הזמן".

בעניין אסטרטגיית היציאה מההסגר אמר בנט כי "צריך להציג לציבור מתווה גלוי, ולהסביר מה הולך לקרות". הוא הוסיף כי כל מאגר הנתונים חייב להיות חשוף לציבור, נכון להיום זה נשמר מסיבות שאני לא יודע להסביר במשרד הבריאות - ככה נשיב את אמון הציבור".

בתוך כך, בכחול לבן ובליכוד לא מתכוונים להשביע את הממשלה החדשה עוד השבוע. ביום חמישי, לפני שתפקע כהונת הכנסת, תוגש לנשיא המדינה הבקשה החתומה להטיל את הרכבת הממשלה על נתניהו, אך הממשלה החדשה תושבע בכנסת רק בשבוע הבא.

השתתפו בהכנת הידיעה: גילי כהן, יואב קרקובסקי, משה שטיינמץ וזאב קם

הפופולריים