גורמים בליכוד: נתניהו לא רוצה שאדלשטיין יחזור להיות יו"ר הכנסת

"רה"מ לא מעוניין שאדלשטיין יהיה יו"ר הכנסת"

גורמים בליכוד תוקפים את ראש הממשלה לנוכח ההסכמות המתגבשות עם כחול לבן • נבחנת האפשרות להחליף את השר ארדן במירי רגב רק לאחר משבר קורונה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו, יולי אדלשטיין
צילום: צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

המגעים לממשלת אחדות: גורמים בליכוד מאשימים את ראש הממשלה בנימין נתניהו בכך שיולי אדלשטיין לא יהיה יושב ראש הכנסת על פי ההסכם המסתמן מול כחול לבן. לטענת אותם גורמים בליכוד, הסיבה המרכזית לכך שאדלשטיין לא ימשיך בתפקיד יו"ר הכנסת היא כי נתניהו עצמו לא רוצה אותו בתפקיד, ולא בגלל התנגדות של כחול לבן. לטענתם, לו נתניהו היה רוצה אותו בתפקיד זה היה מתאפשר.

נוסף על כך, הגרומים מספרים כי בשלב זה עשויה להיות דחייה בהחלפת השר גלעד ארדן במשרד לביטחון הפנים. לדברי הגורמים, נבנחת כעת האפשרות שארדן, שצפוי להיות מוסב במירי רגב, יוחלף רק בתום ההתמודדות עם משבר הקורונה, וזאת כדי לאפשר רצף מקצועי בימי משבר הקורונה. טרם התקבלה החלטה סופית בעניין.

אתמול הודיעו בכחול לבן על פיצוץ השיחות מול הליכוד עקב מחלוקת סביב הוועדה לבחירת שופטים: "לאחר הגעה להבנות בכל הנושאים, ביקשו בליכוד לדון מחדש באופן פעולתה של הוועדה לבחירת שופטים. בעקבות זאת הופסק המשא ומתן. לא נאפשר שום שינוי בתפקוד הוועדה לבחירות שופטים ופגיעה בדמוקרטיה".

מוקדם יותר דווקא טענו גורמים בכחול לבן שחלו התפתחויות חיוביות במשא ומתן עם הליכוד גם בנושא מינוי שופטים. גורמים במפלגתו של בני גנץ טוענים כי בליכוד הראו נכונות להתפשר, והדבר מגדיל את הסיכוי לחתום על הסכם עוד לפני חג הפסח.

הפופולריים