כחול לבן: התפתחויות משמעותיות במו"מ עם הליכוד

כחול לבן: התפתחויות משמעותיות במו"מ עם הליכוד

גורמים במפלגה: בליכוד הראו נכונות להתפשר בנושא של מינוי שופטים, והדבר מגדיל את הסיכוי לחתום על הסכם עוד לפני חג הפסח • במפלגתו של רה"מ אומרים: בנושא החלת הריבונות טרם הושגה פריצת הדרך המיוחלת, שעליה אנו לא מתכוונים להתפשר
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו, בני גנץ
צילום: צילום: תומר נויברג, גילי יערי, פלאש 90

גורמים בכחול לבן טוענים היום (שני) שחלו בשעות האחרונות התפתחויות חיוביות במשא ומתן עם הליכוד, בעיקר בנושא מינוי שופטים. גורמים במפלגתו של בני גנץ טוענים כי בליכוד הראו נכונות להתפשר, והדבר מגדיל את הסיכוי לחתום על הסכם עוד לפני חג הפסח. במפלגתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו טוענים שבנושא החלת הריבונות טרם הושגה פריצת הדרך המיוחלת, שעליה הם לא מתכוונים להתפשר.

מוקדם יותר דווח כי בכירים בכחול לבן אמרו שדרישת הליכוד לקבלת וטו על מינוי שופטים, יכולה לפוצץ את המשא ומתן להרכבת ממשלה. אתמול פורסם כי הליכוד דורש את שני המקומות הנותרים בוועדה למינוי שופטים, כדי לייצר זכות וטו על מינוי שופטי עליון. 

בכחול לבן טענו שדרישת הליכוד הייתה מרחיקת לכת הרבה יותר. לטענת בכירים המפלגה, בליכוד אף דרשו לשנות את החוק לבחירת שופטים ולקבוע שיידרש רוב מיוחד של שמונה מתוך תשעה מחברי הוועדה כדי למנות שופט עליון. כיום נדרש רוב של שבעה מתוך תשעה. וכך, באמצעות שני חברי הוועדה שדרשו בליכוד לקבל לעצמם, לא ניתן יהיה למנות שופטי עליון ללא הסכמתם.

בכירים במפלגתו של בני גנץ הוסיפו שמבחינתם הפער בסוגיית החלת הריבונות ביהודה ושומרון יחסית, קטן והם מוכנים להתגמש בנושא. אך בנושא של מתן וטו על מינוי שופטים הם לא מוכנים לוותר.  

ח"ד שקד: "לאחר שיסתיים המשא ומתן, נחליט אם אנחנו חלק מהממשלה" 

חברת הכנסת מימינה איילת שקד התייחסה היום בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב, למשא ומתן שמנהל ראש הממשלה בנימין נתניהו עם בני גנץ וכחול לבן. "אין איתנו התייעצות" אמרה שקד והוסיפה כי  "נתניהו מעדכן פעם בכמה ימים. אני חושבת שמסירת תיק המשפטים לידי כחול לבן זו עצירה של מהפיכת הנגד שיצרתי. לאחר שיסתיים המשא ומתן נחליט אם אנחנו חלק מהממשלה". 

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ איילת שקד בכאן רשת ב

חברת הכנסת מימינה הוסיפה כי במקרה שמפלגתה לא תשב בממשלה: "נקדם את כל מה שחשוב לנו - מלחמה בשחיתות זה לא נכס של השמאל בלבד". במסגרת תפקידה כחברה בוועדת הקורונה של הכנסת, ציינה שקד כי היא בטוחה שאחרי חג הפסח משרד הבריאות יוכל לעמוד ביעד של 30-20 אלף בדיקות ביום. "אפשר יהיה לשחרר בהדרגה אוכלוסיות שאינן בסיכון. אם נחזיק את המשק בסגר לאורך זמן רב - לא יהיה לאן לחזור".

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ חילי טרופר לכאן רשת ב

חבר הכנסת חילי טרופר מכחול לבן אמר הבוקר לכאן רשת ב כי המגעים מול הליכוד נמשכים: "זה לא שיש פיצוץ, אבל עדיין יש פערים. אני מקווה שהם ניתנים לגישור". חבר הכנסת התייחס להעברת תיק המשפטים לכחול לבן, ואמר שאם התיק אכן יגיע למפלגתו, הוא יועבר עם כל סמכויותיו. טרופר הוא אחד מבין שני המועמדים לקבלת תפקיד שר המשפטים מטעם כחול לבן, יחד עם חבר כנסת אבי ניסנקורן. 

הפופולריים