מדוע לנתניהו אין כוונה להזיז את ליצמן מתפקיד שר הבריאות?

מדוע רה"מ אינו מתכוון להזיז את ליצמן מתפקידו?

נתניהו וליצמן חוששים מהקמת ועדה שתחקור את מערכת הבריאות במידה והתיק ימסר לכחול לבן • שרשרת של מחדלים מיוחסת לשר ליצמן בניהול משבר הקורונה בגיבוי ראש הממשלה • נתניהו וגנץ נועדו במעון ראש הממשלה - בנפרד
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ליצמן, נתניהו, קורונה, 04.03.2020
צילום: צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

מסתמן כי יעקב ליצמן ימשיך לכהן בתפקיד שר הבריאות, כך פורסם הערב (שישי) בתוכנית "השבוע" בכאן 11. כחול לבן הציעה יותר מפעם אחת וכמעט בכל שיחת משא ומתן את תיק החוץ בתמורה לתיק הבריאות. אולם, המועמד לתפקיד שר הבריאות מטעם כחול לבן הוא גבי אשכנזי, שמתכנן לעשות במשרד את מה שעשה בצה"ל כשהתמנה לתפקיד הרמטכ"ל לאחר מלחמת לבנון השנייה.


נתניהו וליצמן שהחזיקו בתיק הבריאות כמעט עשר שנים, חוששים שבמידה ואשכנזי ימונה לתפקיד שר הבריאות, הוא ימנה ועדה שתחקור את מערכת הבריאות. נתניהו יודע שיותר משליצמן מגן על עצמו בתיק הבריאות - הוא מגן על נתניהו בתיק הבריאות, ולכן התיק הזה ישאר בבלוק הימין.

ביקורת על התנהלות ליצמן בניהול משבר הקורונה


בתוך כך, בכירים מייחסים לשר הבריאות ליצמן שרשרת של מחדלים בגיבוי ראש הממשלה נתניהו. לדברי הבכירים, ליצמן גרם לסחבת בהפעלת המשטרה ופיקוד העורף בבני ברק ולכך שאכיפת תקנות משרד הבריאות בעיר התאחרה בשבוע, בין היתר בשל התנגדותו להטלת סגר על השכונות החרדיות. עוד נודע כי ליצמן לא הגיע לחלק מהפגישות החשובות שנערכו בנושא במשרד הבריאות. בין שר הבריאות לראש הממשלה התנהלו חילופי דברים בנושא קיום תפילות במניין, שליצמן דרש שההגבלות לא יפגעו בקיומן.

התקדמות במו"מ הקואליציוני

מוקדם יותר היום נפגשו ראש הממשלה נתניהו ויושב ראש כחול לבן בני גנץ במעון ראש הממשלה בירושלים. בשל הבידוד שבו שוהה נתניהו, ישב ראש הממשלה במשרדו שבמעון, ואילו גנץ בחצר הפנימית.

על פי הודעה משותפת של הליכוד ושל כחול לבן בפגישה הושגו הבנות ושני האישים גם שוחחו בטלפון כמה פעמים. הערב פורסם בתוכנית "השבוע" בכאן 11 כי בפגישה סוכם כי תיקי החוץ, הביטחון והמשפטים יהיו בידי נציגי כחול לבן. תיק ביטחון הפנים ותפקיד יושב ראש הכנסת יהיו בידי הליכוד. שר החינוך יהיה נציג ימינה או יושב ראש הכנסת לשעבר, יולי אדלשטיין. המחלוקות בעניין מנגנוני האיזון במשרד המשפטים והחלת החוק הישראלי ביהודה ושומרון נותרו בעינן.

הפופולריים