בכנסת מתכוונים לבקש לערוך בדיקות קורונה לכל 120 חברי הכנסת

בכנסת יבקשו בדיקות קורונה ל-120 חברי הכנסת

זאת בעקבות כניסתם לבידוד של השרים אריה דרעי וצחי הנגבי וחברי הכנסת מכחול לבן רם בן ברק ואלון שוסטר, אשר שהו במחיצתו של ראש המועצה האזורית מרחבים שי חג'ג' שחלה בקורונה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השבעת הכנסת ה-23, 16.03.20
צילום: צילום: חיים צח לע"מ

בכנסת מתכוונים לבקש לערוך בדיקות קורונה לכל 120 חברי הכנסת, בעקבות כניסתם לבידוד של השרים אריה דרעי וצחי הנגבי וחברי הכנסת מכחול לבן רם בן ברק ואלון שוסטר, אשר שהו במחיצתו של ראש המועצה האזורית מרחבים שי חג'ג' שחלה בקורונה. כך פורסם הבוקר (רביעי) בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב.

המטרה היא לקבל תמונה ברורה לקראת התחלת הפעילות בכנסת, ולדעת אם ישנם חברי כנסת שנושאים את הנגיף. כמו כן, השרים דרעי והנגבי, אשר אמנם לא התגלו כחולים או גילו תסמינים אך כן היו במגע עם חולה, באו במגע עם שרים וח"כים אחרים במהלך הימים האחרונים. בכנסת ישקלו צעדים נוספים לאור הסיטואציה החדשה ולאור המצב המורכב שנוצר.

השר דרעי ומנכ"ל משרדו, שנשלח אף הוא לבידוד, שהו במחיצתו של חג'ג' ביום ראשון האחרון בישיבה שנערכה באולם הישיבות במשרד הפנים בירושלים. באותה ישיבה השתתף גם ראש עיריית מודיעין ויו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס, אשר הונחה גם כן להיכנס לבידוד. שאר משתתפי הישיבה נכנסו גם לבידוד.

השר הנגבי וחברי הכנסת אלון שוסטר ורם בן־ברק שהו במחיצת חג'ג' בכינוס בשבוע שעבר, שראש המועצה האזורית מרחבים היה ממארגניו. במשך הכינוס ישב חג'ג' לצד השלושה. קודם לכן דווח על חולה אחר שהיה בכינוס אך נראה כי הוא לא שהה בקרבת הנגבי, שוסטר ובן־ברק. 

מהכנסת נמסר אמש: "ממידע שהגיע בשעה האחרונה לקצין הכנסת ניצב יוסף גריף, שהו שלושת חברי הכנסת רם בן ברק, אלון שוסטר וצחי הנגבי בשבוע שעבר במחיצתו של שי חג׳ג׳ ראש מועצת מרחבים אשר אובחן כחולה קורונה. בשיחה שקיים ניצב גריף עם אודי קליין - סגן הממונה על בריאות הציבור במשרד הבריאות, נמסר לו כי הנושא הובא לידיעתו של המשרד ועל כן כבר נוצר קשר עם חברי הכנסת אשר קיבלו הנחיה להיכנס לבידוד מיידי".

מראש עיריית מודיעין ויו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס נמסר: "לאחר שהתגלה כי שי חג'ג' נושא את נגיף קורונה, ולאחר שנכחתי בפגישה איתו השבוע, הודעתי לצוות העירייה והשלטון המקומי כי אכנס לבידוד ואמתין לעדכון ממשרד הבריאות. חשוב לציין כי הפגישה התקיימה על פי הכללים המחמירים וכרגע אני ממתין לתחקיר משרד הבריאות שיחליט אם אצטרך להיות בבידוד או לא. אם אצטרך להמשיך בבידוד, אמשיך לנהל את ענייני העירייה והשלטון המקומי על הצד הטוב ביותר מביתי ואתן לאנשי המקצוע לעשות את עבודתם הטובה. בריאות שלמה לכולם".

הפופולריים