עמיר פרץ: רבנים איימו על אורלי לוי - נכנעה ללחצים

עמיר פרץ: איימו על אורלי לוי - נכנעה ללחצים

את עצמו הציג יו"ר העבודה-גשר-מרצ כמי שעמד בפרץ ולא נכנע על אף שלחצו גם עליו. בגוש השמאל כעס רב על עמיר פרץ שלא תקף את אורלי לוי ולא ביקש ממנה להתפטר לאחר הצהרתה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עמיר פרץ, אורלי לוי-אבקסיס וניצן הורוביץ
צילום: צילום: פלאש 90

הצהרתה של אורלי לוי-אבקסיס מהעבודה-גשר-מרצ כי היא מתנגדת לממשלת מיעוט בתמיכת הרשימה המשותפת עוררה זעם רב בגוש השמאל. פרשננו מרדכי גילת פרסם הערב (שישי) בתוכנית "השבוע" בכאן 11 כי כעס רב יש גם על יו"ר המפלגה עמיר פרץ שחיבר את לוי-אבקסיס אליו, לא תקף אותה ולא ביקש ממנה להתפטר לאחר ההצהרה.


בשיחות סגורות אמר פרץ כי רבנים לחצו ואיימו עליה והציג אותה כאישה שנכנעה ללחצים. לעומת זאת, הציג עצמו יו"ר העבודה-גשר-מרצ כמי שעמד בפרץ ולא נכנע על אף שלחצו גם עליו.

בתוך כך, נמשכים המגעים בין הליכוד לבין כחול לבן בניסיון להקים ממשלת חירום שתתמודד עם המשבר שנוצר בגלל התפרצות נגיף קורונה. ב"השבוע" דווח כי החשדנות בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ליו"ר כחול לבן בני גנץ מאוד גבוהה – כל אחד חושב שעושים תרגילים על גבו. בכחול לבן ביקרו את צמרת המפלגה ואמרו כי הם "שוב נגררים אחרי ראש הממשלה נתניהו". 


גנץ כתב היום כי הציע לראש הממשלה להקים ממשלת אחדות רחבה, אך לא קיבל תשובה. גנץ סיפר כי הציע לנתניהו "שצוותי המשא ומתן שלנו ייפגשו וידונו בצורך ובאפשרות להקמת ממשלת חירום רחבה לתקופה הקרובה".

"עד כה לא קיבלתי ממנו תשובה רצינית להצעתי. אני עדיין ממתין- כי ממשלת חירום היא הדבר הנכון למדינת ישראל בעת הזו", כתב גנץ. שר הביטחון לשעבר משה יעלון, גם כן התייחס לצורך בממשלת אחדות וכתב: "זוהי שעת חירום ובעת הזו אחדות בהנהגה הלאומית היא צורך השעה, אחדות שתניח בצד כל מחלוקת ותתן לאזרחי המדינה ביטחון, תקווה ואמון בימים הקשים שעוד נכונו לנו".

על רקע הקריאה הנרחבת מכל קצות הקשת הפוליטית להקמת ממשלת חירום, נתניהו שוחח הלילה עם גנץ, וקרא לו להיפגש מיד במטרה להקים ללא דיחוי ממשלת חירום לאומית.  נתניהו הבהיר בשיחה כי "תומכי טרור לא יכולים להיות חלק מהממשלה – לא בשגרה ולא בחירום". גנץ אמר לראש הממשלה כי בכוונתו לסייע בכל פעולה שקשורה בטובת הציבור בנושא זה.

הפופולריים