זנדברג: "אורלי לוי גנבה את המנדט של השמאל – אחת המעילות הגדולות ביותר"

זנדברג: "אורלי לוי גנבה את המנדט של השמאל"
מספר 4 בעבודה-גשר-מרצ הוסיפה כי "אם מישהו מאיתנו היה מעלה על דעתו שזה מה שיקרה, החיבור לא היה יוצא לפועל"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תמר זנדברג, אורלי לוי אבקסיס
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

חברת הכנסת תמר זנדברג מהעבודה-גשר-מרצ התייחסה הבוקר (רביעי) להודעתה של אורלי לוי-אבקסיס כי לא תתמוך בממשלה הנשענת על הרשימה המשותפת. בריאיון לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד אמרה זנדברג כי "לאורלי לוי אין מנדט לגנוב את הקולות של אנשי השמאל, שהצביעו למפלגה בידיעה שהיא כזו". "היא התבלבלה כנראה, זו לא המפלגה של ליברמן, אם מישהו מאיתנו היה מעלה על דעתו שזה מה שיקרה, החיבור לא היה יוצא לפועל", הוסיפה זנדברג. "לא יעלה על הדעת פשוט לגנוב את המנדט של אנשי השמאל ולהעניק אותו על מגש של כסף לימין, זו אחת המעילות הגדולות ביותר שאני זוכרת", אמרה בריאיון לכאן רשת ב.

היום שוחחו יו"ר העבודה-גשר-מרצ עמיר פרץ ולוי-אבקסיס. גורמים בעבודה אמרו כי על רקע הצהרתה - אין לה סיכום עם ראש הממשלה נתניהו. בעבודה מביעים תקווה כי היא תמליץ על גנץ אצל נשיא המדינה.

חבר הכנסת אסף זמיר מכחול לבן התייחס הבוקר מגעים שמקיימת מפלגתו עם הרשימה המשותפת במטרה להקים ממשלת מיעוט בראשות בני גנץ. בריאיון לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד אמר זמיר כי "נוצרו תוצאות לבחירות האלה שמחייבות אותנו לבחור דרך שבהכרח הולכת נגד דבר אחד שאמרנו לפני הבחירות". "יפתיע אותי מאוד אם האוזר והנדל יצביעו נגד ממשלת המיעוט", הוסיף זמיר. לדבריו "כחול לבן היא מפלגה שיש בה את היכולת לנהל תהליכים ביחד ובסוף כולם יצביעו בעד התהליך".

חברת הכנסת תמר זנדברג מהעבודה-גשר-מרצ אמרה לכאן רשת ב כי לאורלי לוי-אבקסיס אין מנדט לגנוב את הקולות של אנשי השמאל, שהצביעו למפלגה בידיעה שהיא כזו. "היא התבלבלה כנראה, זו לא המפלגה של ליברמן, אם מישהו מאיתנו היה מעלה על דעתו שזה מה שיקרה, החיבור לא היה יוצא לפועל", הוסיפה זנדברג. "לא יעלה על הדעת פשוט לגנוב את המנדט של אנשי השמאל ולהעניק אותו על מגש של כסף לימין" אמרה זנדברג. "זו אחת המעילות הגדולות ביותר שאני זוכרת", הוסיפה. הבוקר ייפגשו בכנסת נציגי כחול לבן חברי הכנסת עפר שלח ואבי ניסנקורן עם נציגי הרשימה המשותפת חברי הכנסת מנסור עבאס, אחמד טיבי, איעדה תומא סלימאן ומטנס שחאדה.

מוקדם יותר אמר שר החוץ ישראל כ"ץ כי ההתפתחויות האחרונות מלמדות שראש הממשלה נתניהו הוא היחיד שיכול להרכיב ממשלה וכי אין שחר לטענות שהוא חותר לסבב רביעי של בחירות. בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב אמר כ"ץ כי "ברגע שיקבל נתניהו את המנדט מהנשיא הוא יקים ממשלה שבה יותר מ-61 חברי כנסת".

כ"ץ הוסיף כי אין לו ספק שנוסף על אורלי לוי-אבקסיס, יועז הנדל וצבי האוזר יש בגוש שבראשות גנץ עוד חברים המתנגדים לתרחיש של ממשלת מיעוט הנשענת על תמיכת "הרשימה המשותפת". כ"ץ דחה את ההערכות שראש הממשלה הבטיח ללוי-אבקסיס את תיק הבריאות ואת תמיכת הליכוד במועמדות אביה דוד לוי למשרת נשיא המדינה.

חבר הכנסת עפר שלח מכחול לבן אמר בתוכנית "הבוקר הזה" כי לא נסתם הגולל על האפשרות להקים ממשלת מיעוט בראשות גנץ. "אנחנו פועלים בשני מישורים: להבטיח רוב שימליץ לנשיא להטיל על גנץ את המנדט להרכיב ממשלה ולגבש רוב להפעלת הכנסת כבר מיום שני הקרוב", אמר שלח. הוא שב וציין כי ראש הממשלה נתניהו אינו מעוניין בממשלת אחדות, אלא בסבב רביעי של בחירות שאפשר כי יידחה בשל משבר קורונה.

חבר הכנסת אלי אבידר מישראל ביתנו אמר בריאיון לאריה גולן כי היה משעשע לשמוע את השר כ"ץ, כי הוא יודע את המציאות: לנתניהו אין רוב של 61 חברי כנסת כדי להקים ממשלה. בעניין חברי הכנסת הנדל והאוזר מכחול לבן, אמר אבידר כי הוא סומך על יושרתם. "הם לא יצביעו לעולם לאדם שהגן על בכיר בלשכתו שצילם מתחת לחצאיות, הם עזבו את הלשכה בגלל העניין הזה ורואים בו כשל מוסרי", אמר אבידר.

אבידר הביע צער על הודעתה של אורלי לוי-אבקסיס כי לא תתמוך בממשלה הנשענת על הרשימה המשותפת, והוסיף כי אם קיבלה הבטחה כלשהי, היא תצטרף לאחרים שקיבלו הבטחות מנתניהו: גדי יברקן, איוב קרא ורוברט אילטוב. "נתניהו יודע להבטיח ולא יודע לקיים", סיכם אבידר.

הפופולריים