לפיד על אפשרות של ממשלת מיעוט: הרשימה המשותפת תצביע פעם אחת מבחוץ ובזה זה ייגמר

לפיד: הרשימה המשותפת תצביע פעם אחת מבחוץ וזהו

חבר הכנסת מראשי כחול לבן פרסם פוסט שבו התייחס לאפשרויות שעל הפרק: ממשלת מיעוט עם ישראל ביתנו או בחירות נוספות. הנדל והאוזר על האולטימטום: נעמוד בהתחייבות גם במחיר סילוק מכחול לבן. בכירים בכחול לבן: "טעינו שהתנהלנו באופן מאיים מול האוזר והנדל"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ והרשימה המשותפת 22.09.19
צילום: צילום: אבשלום שושני ויונתן זינדל, פלאש 90

חבר הכנסת יאיר לפיד פרסם הבוקר (שלישי) פוסט בפייסבוק, בו פירט את שתי האפשרויות הקיימות כעת מבחינת מפלגת כחול לבן להתמודדות עם המצב הפוליטי. הוא הסביר כי בגלל שאין אפשרות להקים ממשלת אחדות, יש להקים ממשלת מיעוט או ללכת לבחירות. 

לדבריו, "אם אין עם מי להקים ממשלת אחדות, מה נשאר? רק שתי אפשרויות. להקים ממשלת צרה עם ישראל ביתנו והעבודה, ולהשאיר את הדלת פתוחה לממשלת אחדות. בניגוד לכל השקרים שביבי מפיץ, המשותפת לא תהיה חלק מהממשלה הזו. הם יצביעו פעם אחת מבחוץ, ובזה זה ייגמר. ביבי עשה איתם שיתופי פעולה כאלה 1,000 פעם. אני מודה מראש, זו לא הממשלה שרצינו".

חבר הכנסת אמטאנס שחאדה, נציג בל"ד ברשימה המשותפת, הגיב ואמר שמפלגתו תמליץ לשאר החברות ברשימה לא להמליץ על איש לראשות הממשלה, בשיחות עם הנשיא ריבלין. בראיון לרדיו "קול פלסטין" ציין שחאדה כי הרשימה המשותפת ממתינה להצעות שתעלה לפניה כחול לבן. הוא הדגיש כי לפי שעה אין שום משא ומתן בין הצדדים.

כמו כן, בכירים בכחול לבן אמרו שהם טעו בכך שנהגו באופן מאיים כלפי חברי הכנסת יועז הנדל וצביקה האוזר, כך פורסם בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב. לטענת הגורמים, האולטימטום שהוצב לשניים דחק אותם עוד יותר לפינה וחיזק עוד יותר את ההתנגדות שלהם כלפי ממשלה שנשענת על חברי הכנסת הערבים. "לא היינו צריכים לאיים עליהם ובוגי יעלון לא היה צריך להציב להם אולטימטום", הודו הבכירים והוסיפו שההתנהלות מול האוזר והנדל רק החמירה את המצב עוד יותר.

כיממה לאחר האולטימטום שהציב יו"ר תלם משה (בוגי) יעלון, חברי הכנסת צבי האוזר ויועז הנדל משיבים כי אינם מתכוונים להתפטר מהכנסת, כך דווח הבוקר (שלישי) בכאן רשת ב. חברי הכנסת הנחשבים לסמן הימני במפלגת כחול לבן הביעו התנגדות לממשלה בראשות בני גנץ שתמונה בתמיכת הרשימה המשותפת

בשיחה שקיים עמם אמש יעלון, הציב בפניהם אולטימטום - ישרו קו עם ממשלת גנץ או ותרו על מקומכם בכנסת. בשיחות סגורות הבהירו השניים שבכוונתם להתנגד לממשלה בתמיכת הח"כים מהרשימה המשותפת גם אם הדבר יגרום לכך שהם יודחו מרשימת כחול לבן בבחירות הבאות.

השניים, במיוחד הנדל, נתונים ביומיים האחרונים למתקפת הודעות וטלפונים, בעיקר מצד פעילים מיש עתיד, כשברבות מההודעות נשמעות אמירות קשות ואף קללות נגדם. לטענת מקורביהם הדבר מאורגן נגדם באופן מתואם ונועד לשבור את התנגדותם.

הפופולריים