כמעט סופי: לגוש הימין 58 מנדטים, למרכז-שמאל-ערבים 55

כמעט סופי: גוש הימין 58, מרכז-שמאל-ערבים 55
אחרי ספירת כמעט כל הקלפיות: לליכוד 36 מנדטים, לכחול לבן 33, ישראל ביתנו עם 7 מנדטים, הרשימה המשותפת עם 15 • ועדת הבחירות הדגישה כי "תוצאות אלה אינן כוללות את תוצאות ההצבעה ב-6 קלפיות שאותן ממשיכה הוועדה לבדוק נוכח העובדה שבחלקן אירעו אירועים בתחום טוהר הבחירות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בחירות 2020, מנדטים
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

הבחירות לכנסת ה-23: ועדת הבחירות המרכזית של הכנסת פרסמה היום (חמישי) את התוצאות הכמעט סופיות של מערכת הבחירות השלישית בתוך פחות משנה: הליכוד עם 36 מנדטים, כחול לבן עם 33 מנדטים, הרשימה המשותפת עם 15 מנדטים, ש"ס עם 9 מנדטים, ישראל ביתנו עם 7 מנדטים, העבודה-גשר-מרצ עם 7 מנדטים, יהדות התורה עם 7 מנדטים, ימינה עם 6 מנדטים. שיעור ההצבעה במערכת הנוכחית עמד על 71.46%.

ועדת הבחירות הדגישה כי "תוצאות אלה אינן כוללות את תוצאות ההצבעה ב-6 קלפיות (הכוללות כ-5,500 בעלי זכות בחירה- לא מצביעים בפועל), אותן ממשיכה הוועדה לבדוק בבדיקה מעמיקה ויסודית נוכח העובדה שבחלקן אירעו במהלך יום הבחירות אירועים בתחום טוהר הבחירות. בדיקתן של קלפיות אלה נמשכת".

חרף בקשות חוזרות ונשנות שלא נענו מועדת הבחירות המרכזית, הליכוד פנה זמן קצר לפני פרסום התוצאות לוועדת הבחירות בבקשה לעיין בכל הפרוטוקולים והגיליונות של הקלפיות. וזאת במטרה לאמת שגיאות ברישום תוצאות הבחירות והקלדתן בכל הקלפיות. בליכוד ציפו שעד שמסמכים אלו לא ימסרו להם כדין, ולא ימוצו הליכי העיון ותיקון שגיאות בהקלדת התוצאות - ועדת הבחירות תימנע מפרסום התוצאות.

הבוקר אמרה מנכ"לית ועדת הבחירות, אורלי עדס, כי אינה מבינה את טענות הליכוד על זיופים בבחירות. בריאיון לתמר אלמוג ומוטי גילת בכאן רשת ב אמרה עדס: "מודה ומתוודה שלא מבינה על מה מדברים, כל ההחלטות היו שקופות. לומר שכל התוצאות מזויפות זאת אמירה קשה מאוד, לא מדויקת בלשון המעטה.

עוה"ד עדס ציינה כי "בסבב הזה היו הרבה פחות אירועים של פגיעה בטוהר המידות, בין השאר בזכות סיירת המפקחים שלנו". היא הוסיפה כי 15 אלף קולות טרם נספרו.

מאז פרסום החלו בגוש הימין לחפש אחר עריקים מגוש המרכז-שמאל. במפלגות החרדיות לחצו על אנשי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כדי שיביא שלושה חברי כנסת ממפלגת העבודה-גשר - את עמיר פרץ, איציק שמולי ואורלי לוי אבקסיס - כדי להקים ממשלה.

לדברי גורמים ביהדות התורה, "עם עמיר פרץ ועם מפלגת העבודה אנחנו יודעים לעבוד ויודעים להסתדר ולכן מעדיפים אותם כשותפים". ואכן, בעקבות הלחץ של החרדים, אנשי נתניהו החליטו שזו האופציה המועדפת עליהם בניסיון לצרף כמה חברי כנסת כדי להקים קואליציה.

הפופולריים