כחול לבן: החוק נגד ראש הממשלה – רק בקדנציה הבאה

כחול לבן: החוק נגד ראש הממשלה – מהקדנציה הבאה
על פי גורם במפלגה, המטרה היא להפעיל לחץ על נתניהו להסכים לממשלת אחדות שבה יהיה שני ברוטציה. בליכוד וראשי מפלגות גוש הימין מתכוונים לפתוח במסע תעמולה נגד יוזמת החקיקה. גנץ בטוויטר: "מישהו פה חגג מוקדם מדיי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ בנימין נתניהו
צילום: צילום: תומר נויברג, יונתן זינדל, פלאש 90

כחול לבן צפויה להבהיר כי בכוונתה להחיל את החוק שימנע מאדם עם כתב אישום לכהן כראש ממשלה - רק מהכנסת הבאה. כך פורסם היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. על פי גורם בכחול לבן, הצעד הזה נועד להפעיל לחץ על בנימין נתניהו להסכים לממשלת אחדות שבה יהיה שני ברוטציה. לדברי הגורם, אם יידע נתניהו שבחירות נוספות עלולות לשלול ממנו את האפשרות לשמש בתפקיד ראש ממשלה, יגדל הסיכוי שיסכים לממשלת אחדות בתנאים של כחול לבן. הלילה צייץ יושב ראש כחול לבן בני גנץ בטוויטר: "מישהו פה חגג מוקדם מדיי".

בתוך כך, בליכוד וראשי המפלגות האחרות בגוש הימין מתכוונים לפתוח במסע תעמולה נגד יוזמת החקיקה של כחול לבן, ולהעביר את המסר שבני גנץ מנסה לגנוב את הבחירות. במסגרת הקמפיין מתוכננים שידורים של נתניהו בפייסבוק וראיונות עם מנהיגי הגוש.


מוקדם יותר הערב אמר נתניהו אומר כי המהלך שמוביל גנץ חותר תחת יסודות הדמוקרטיה. בהצהרה שהעניק לכתבים בתום פגישת ראשי גוש הימין בכנסת, הדגיש ראש הממשלה כי חקיקת חוק שימנע ממנו להקים ממשלה הוא ניסיון לבטל את רצונו של הציבור. "גנץ הפסיד את הבחירות בקלפי ועכשיו הוא מנסה לגנוב אותן. זו לא דמוקרטיה, ואני לא ניתן לזה לקרות", אמר נתניהו.

בפגישת ראשי גוש הימין הביע נתניהו את רצונו לשתף פעולה עם גנץ, ו"לעמוד יחד מול האתגרים השונים". גורמים בכחול לבן מתחו ביקורת על ראש הממשלה על כך שהתנהלותו מול משבר הקורונה היא "התנהלות פוליטית שמנסה לגרום להם להפר את הבטחת הבחירות שלהם". לדבריהם, כל הדיבורים על כך שיפרו את הבטחתם ויצטרפו לממשלה על רקע משבר הקורונה - הם ספין של נתניהו.

הפופולריים