דני דנון תקף את ברני סנדרס: "שילוב של בור ושקרן"

דנון תקף את סנדרס: "שילוב של בור ושקרן"

שגריר ישראל באו"ם התבטא בגנות המועמד הדמוקרטי לנשיאות ארצות הברית. גורמים בסביבת ראש הממשלה: הדברים לא תואמו עם ראש הממשלה. סנדרס נשאל היום אם לדעתו הוא מפסיד מהיעדרותו מהוועידה: "כן, יש להם המון כוח וכסף"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דני דנון, ברני סנדרס
צילום: צילום: אי-פי

שגריר ישראל באו"ם דני דנון יצא היום (ראשון) למתקפה נגד המועמד הדמוקרטי לנשיאות ברני סנדרס. דנון אמר בנאומו בוועידת השדולה היהודית - איפא"ק: "אנחנו לא רוצים את סנדרס כאן באיפא״ק, ולא בישראל. מי שקורא לראש ממשלת ישראל ׳גזען׳ הוא שקרן או בור, או שילוב מסוכן של השניים״ אמר דנון. גורמים בסביבת ראש הממשלה: דברי דנון על סנדרס לא תואמו עם ראש הממשלה.

השגריר התייחס לשורת מתקפות של סנדרס על ממשלת ישראל בתקופה האחרונה. בין השאר אמר סנדרס כי מדיניות ארצות הברית התמקדה זמן רב מדי בישראל וכי עתה יש להקדיש זמן גם לפלסטינים. סנדרס נשאל היום אם הוא חושב שהוא מפסיד מהעובדה שאינו מופיע בוועידה. סנדרס השיב: "כן, יש להם המון כוח וכסף".

יעל פתיר, מנהלת ג'יי סטריט ישראל, הגיבה לדבריו של דנון: "דני דנון מחזיק בתואר שגריר ישראל, אך מתפקד הלכה למעשה כשגריר הליכוד. שגריר שמתבטא בגסות שכזו ביחס למי שיכול להיות בעוד מספר חודשים נשיא ארצות הברית, מועל בתפקידו ופוגע במדינה אותה הוא מייצג. בשעה שרק לפני יומיים פורסם סקר לפיו 65% מיהודי ארצות הברית מעדיפים את סנדרס כנשיא על פני טראמפ, דנון פגע בדבריו לא רק במעמדה של ישראל בקרב בוחרי ומנהיגי המפלגה הדמוקרטית, אלא גם באמון של רוב יהודי ארצות הברית".

הפופולריים