ח"כ איימן עודה: "נצביע נגד ליברמן בכל מקרה"

ח"כ איימן עודה: "נצביע נגד ליברמן בכל מקרה"

יו"ר הרשימה המשותפת על כחול לבן: "מי שבעד סיפוח חד צדדי - לא נלך איתו" • ח"כים בכחול לבן: קפי פרץ וימינה - שותפים אפשריים לקואליציה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אביגדור ליברמן ואיימן עודה
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה, התייחס הבוקר (ראשון) לאפשרות שמפלגתו תתמוך מבחוץ בממשלת כחול לבן: "מי שבעד סיפוח חד צדדי, ומדבר על רוב יהודי ומתגזען כמו בקמפיין האחרון של כחול לבן – לא נלך איתו. מי שזז ימינה זה כחול לבן". יו"ר הרשימה המשותפת טען כי מפלגתו תצביע נגד יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן בכל מקרה. 

בתוך כך, חברי כנסת בכחול לבן אומרים כי שר החינוך וחבר ימינה רפי פרץ הוא שותף אפשרי לקואליציה, יחד עם מפלגתו. זאת על אף דבריו של בכיר המפלגה יאיר לפיד, שאמר ביום חמישי האחרון כי פרץ לא יוכל להיות שותף של כחול לבן. במפלגת ימינה הבהירו שכל הנושא לא רלוונטי, מאחר שהם לא יצטרפו לממשלה בראשון יו"ר כחול לבן בני גנץ. 

חברי הכנסת שתומכים בשיתוף פעולה עם פרץ וימינה משתייכים בעיקר מ"חוסן לישראל" של גנץ, ו"תל"ם" של בכיר המפלגה משה יעלון. חבר הכנסת יועז הנדל אמר לכאן חדשות: "יש מספר מחלוקות ופערים מול רפי פרץ, גם לגבי התבטאויותיו, אבל אנחנו בכחול לבן מחרימים רק כאלו שאינם מכירים במדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. הרב פרץ, למרות הוויכוח הפוליטי מולו, נמצא במחנה הציוני".

בתוך כך, יו"ר העבודה-גשר-מרצ עמיר פרץ הגיב בריאיון לכאן רשת ב לטענה של יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, כי הוא וראש הממשלה רקמו דיל שיוביל את פרץ לנשיאות ויחסום את דרכו של יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין לתפקיד. "קיבלתי הצעות מתניהו שאיש לא קיבל מעולם, ודחיתי אותן על הסף", אמר יו"ר העבודה-גשר-מרצ והוסיף כי "בנימין נתניהו לא יכול להוות דוגמה לילדים שלי - ולכן הוא לא יכול להיות פרטנר שלי. 

האזינו לריאיון המלא עם יו"ר העבודה-גשר-מרצ בכאן רשת ב

יו"ר העבודה-גשר-מרצ התייחס לאפשרות של הקמת ממשלת מיעוט בתמיכה מבחוץ של ישראל ביתנו והרשימה המשותפת: "אני מעריך שהדרך היחידה להדיח את נתניהו מתפקיד ראש הממשלה זה להקים ממשלה כזו". פרץ הוסיף כי "אני לא חושב שיש סיבה להחרים את הרשימה המשותפת אם הם תומכים בנו מבחוץ. 

הפופולריים