גנץ: אוביל את כחול לבן גם אם יהיו בחירות רביעיות

גנץ: אוביל את כחול לבן גם אם יהיו בחירות 4

יו"ר כחול לבן לכאן רשת ב: אנשים לא רגילים לסגנון ממלכתי, הם יותר קשובים לתוקפנות • על התקיפות נגדו בהיבט הביטחוני: נתניהו האריך את כהונתי בשנה נוספת. אני שמח מאוד על 38 שנות שירות - הרבה יותר ממה שהוא נתן
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר כחול לבן בני גנץ
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

יו"ר כחול לבן בני גנץ התראיין הבוקר (ראשון) לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה", בכאן רשת ב. גנץ נשאל אם ימשיך להוביל את המפלגה גם אם ייכשל בהרכבת ממשלה ויהיו בחירות נוספות והבהיר כי יוביל את כחול לבן גם במקרה של בחירות רביעיות. 

האזינו לריאיון המלא עם יו"ר כחול לבן בני גנץ

יו"ר כחול לבן התייחס גם לסקרים שמנבאים לו הפסד ואמר: "נמשיך עד הרגע האחרון. זו הדרך היחידה לעצור את השנאה במדינת ישראל". על ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת אמר כי "אנחנו חושבים שאזרחי ישראל הערבים הם אזרחים שווים לכל דבר ועניין, ומגיע להם טיפול הרבה יותר טוב ממה שהם מקבלים עכשיו. אבל אנחנו חלוקים איתם ברמה האידיאולוגית, לגבי מהותה של מדינת ישראל כיהודית ודמוקרטית ולגבי התפיסה הביטחונית שלנו ולכן לא נשב איתם ברמה הפוליטית - נדע לקיים שותפות אזרחית עם הציבור הערבי".

על סגנון הקמפיין של כחול לבן אמר גנץ כי "אנשים לא רגילים לסגנון ממלכתי ומכבד, הם יותר קשובים לסגנון אגרסיבי ותוקפני. אני מבין את זה ברמה של הסקרנות התקשורתית, אבל מאוד חשוב לי לדבר לאזרחי ישראל ולהגיד להם שצריך להיות אחד עם השני".

על הטענות של ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הוא היה הבחירה השלישית כרמטכ"ל אמר: אני לא מקבל ציונים מנתניהו אלא מהפקודים שלי, שהלכו אחרי כמעט 40 שנה. נתניהו הוא זה שמינה אותי והאריך את כהונתי בשנה נוספת. מה שהוא אומר כרגע נועד לתקוף אותי ושייבושם לו". גנץ הוסיף כי "שמח על 38 שנות שירות - הרבה יותר ממה שנתניהו נתן".

על יועצו לשעבר ישראל בכר אמר כי "הוא נגרר ואמר דברים חמורים. אני לא עוסק בעבר, ואני לא חושב שהוא הרדים אותי".

אתמול פורסם בחדשות השבת בכחול לבן הביעו זעם על דבריו של יו"ר העבודה-גשר-מרצ עמיר פרץ, לפיהם סוכם כי תוקם ממשלת מיעוט שתורכב ממפלגתו ומכחול לבן, ובתמיכה של הרשימה המשותפת וישראל ביתנו מבחוץ. עם זאת, גורמים במפלגה מודים בשיחות סגורות כי שיתוף פעולה עם הרשימה המשותפת הוא אחת מדרכי הפעולה, אם לא תהיה אפשרות אחרת להקים ממשלה.

הפופולריים