ליברמן: "נתניהו מסר למלך עבדאללה 'לא יהיה סיפוח'"

ליברמן: רה"מ מסר למלך עבדאללה 'לא יהיה סיפוח'

יו"ר ישראל ביתנו בשבת תרבות בחולון: "במקביל לכל סיפורי סיפוח הבקעה, רה"מ העביר מסר למלך ירדן - 'אל תדאג, זה רק בחירות'" • הליכוד: "השקרים המגוחכים של ליברמן חצו כל גבול"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אביגדור ליברמן 24.02.20
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ברקע היחלשות ישראל ביתנו בסקרים: יו"ר המפלגה, אביגדור ליברמן אמר היום (שבת) בשבת תרבות בחולון: "התברר לי לפני כמה ימים שבמקביל לכל סיפורי סיפוח בקעת הירדן, נתניהו העביר מסר למלך עבדאללה - 'אל תדאג, זה רק בחירות, לא יהיה סיפוח'". ליברמן הוסיף כי "ראש הממשלה שלח מסר, והשתמש במערכת הביטחון כדי להעביר אותו". 


בליכוד מיהרו להגיב: "שקר מוחלט. לא היה ולא נברא. רק ראש הממשלה יחיל ריבונות, בזמן שיו"ר ישראל ביתנו מחזיק ידיים עם הרשימה הערבית המשותפת. השקרים המגוכחים שלו חצו כל גבול". ליברמן השיב גן כן: "תגובה כל כך מהירה ובהולה רק מוכיחה כמה זה נכון. נתניהו אישית מעביר מסר לעבדאללה דרך מערכת הבטחון - אני לא הולך לעשות את זה".


"יש כאלה שראשות ממשלה היא אובססיה מבחינתם" ציין ליברמן והוסיף: "אצלי זו רק אופציה, אני לא ממהר. מאחר שזה תלוי בי, אני אומר בוודאות שלא יהיו בחירות רביעיות". יו"ר ישראל ביתנו טען כי ראש הממשלה ויו"ר העבודה-גשר-מרצ עמיר פרץ רוקמים הסכם: "בימים האחרונים נסגר דיל בין נתניהו לעמיר פרץ בנושא הנשיאות. מפלגת העבודה לא מעניינת את היו"ר שלה - רק הנשיאות". ליברמן הוסיף כי נתניהו פועל כך כדי להיאבק בישראל ביתנו ולחסום את דרכו של יו"ר הכנסת יולי אלשטיין לבית הנשיא.

ליברמן ציין כי מפלגתו תצביע נגד פסקת ההתגברות: "אני יודע שנתניהו במגעים אינטנסיביים לעסקת טיעון. והוא פועל להשיג 61 כדי להעביר את פסקת ההתגברות והחוק הצרפתי. אם הוא לא יצליח - הוא ירוץ לפני ה-17 במארס להשיג עסקת טיעון. 

הורוביץ': "מחוייבים לגנץ יותר מכמה חברים במפלגתו"

בכיר העבודה-גשר-מרצ, ניצן הורוביץ, תקף חלק מחברי כחול לבן בשבת תרבות בבאר שבע: "אנחנו מחוייבים לגנץ ולהחלפת השלטון יותר מחלקים בתוך מפלגתו. יש שם כמה חברי כנסת שעלולים לערוק לממשלת נתניהו אחרי הבחירות". 


יו"ר סיעת כחול לבן וחבר הכנסת אבי ניסנקרן, אמר בשבת תרבות בחולון כי "אין סיכוי שכחול לבן תשב עם נתניהו כראש ממשלה. הוא יכול להיות חבר כנסת, אבל לא ראש ממשלה ולא שר. אם ניתן יד לשחיתות - כולנו נצטער אחר כך. בכל מערכת בחירות ההתנהגות של ראש הממשלה מסלימה. זה לא הליכוד, זה 'מפלגת נתניהו'". 

ניסנקורן ציין כי הוא לא דרש תפקיד ספציפי שבו ירצה לכהן בממשלה הבאה והוסיף: "אני אהיה שר. מותר גם להיות איש כלכלה חופשית וגם להיות עם לב ולדאוג לקשישים ולשכר מינימום". יו"ר סיעת כחול לבן התייחס לציוץ של יאיר נתניהו שעורר סערה, ורמז לקשרים רומנטיים בין יו"ר מפלגתו לפעילה: "הוא חרב לה את החיים. גם הכפיש אותה וגם איים בתביעה. ראש הממשלה לא מסוגל להגיד לבן שלו 'איך אתה מתנהג?' - זה כי הוא נותן לו גיבוי". 

ניסנקורן התייחס לחשיפת ההקלטות בהן נשמע ישראל בכר, יועצו של בני גנץ, מתבטא נגדו: "מה זה מעניין מה הוא אמר לרב שלו - שהדליף את זה שהוא מקורב לעורך הדין של נתניהו? מישהו בוחר את היועץ?" חבר מלגתו עופר שלח תקף את נתניהו וטען למעורבותו בפרשה: "מעורבותו האישית של נתניהו בתרגיל עוקץ נבזי לישראל בכר מעידה על השפל שרה"מ הגיע אליו. אבל זה לא יעבוד, מכונת השקרים שלו הצליחה במאמץ אדיר לחלץ משפט חסר משמעות מיועץ פוליטי בשיחה פרטית". 

בד בבד, חבר הכנסת מהעבודה-גשר-מרצ עמר בר לב, התייחס למצב בדרום בשבת תרבות ברמת השרון: "לנתניהו לא אכפת לנהל את האיום בעזה ולא לסיים אותו, כי זה לא הילדים שלו שמרטיבים במיטה". על בנט אמר בר לב כי "ראשי מערכת הביטחון אומרים שאין מהלך צבאי בלי מהלך מדיני. שר הביטחון לכוד ברטוריקה שלו ולכן נכנס לקיפאון כמו ראש הממשלה". 

הפופולריים