סקר כאן חדשות: הליכוד המפלגה הגדולה ביותר - 35 מנדטים, כחול לבן עם 34

סקר כאן חדשות: הליכוד המפלגה הגדולה ביותר

גוש המרכז-שמאל מוביל עם 57 מנדטים, גוש הימין-חרדים עם 56. ישראל ביתנו עם 7 מנדטים. נגיף קורונה לא ישפיע על הגעת מרבית האזרחים לקלפיות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו גנץ
צילום: צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

סקר כאן חדשות: הליכוד נוטל את ההובלה מכחול לבן. לפי הסקר, הליכוד היא המפלגה הגדולה ביותר עם 35 מנדטים, מנדט אחד יותר מכחול לבן שיורדת ל-34 מנדטים. הרשימה המשותפת עולה ל-14 מנדטים, עלייה של מנדט יחסית לסקר הקודם, העבודה-גשר-מרצ נשארת עם 9 מנדטים, ש"ס עם 8 מנדטים. 

ישראל ביתנו של ליברמן עם 7 מנדטים, גם יהדות התורה עם 7 מנדטים, ימינה של נפתלי בנט משלמת את מחיר התחזקות הליכוד ויורדת לשישה מנדטים. עוצמה יהודית של איתמר בן גביר לא עוברת גם הפעם את אחוז החסימה, ומקבלת 1.3 אחוז מהקולות.


אבל השאלה היא כמובן מה היא תמונת הגושים. והתשובה - ללא שינוי. גוש מרכז-שמאל-ערבים עם 57 מנדטים, גוש ימין-חרדים עם 56 מנדטים, ושוב, ללא שינוי, ליברמן הוא לשון המאזניים עם 7 מנדטים. כלומר - גם כשהליכוד עוקף את כחול לבן, לנתניהו אין עדיין גוש של 61 מנדטים שיעניק לו ממשלה ללא ליברמן.

במצב הזה גם לבני גנץ אין ממשלה – כל עוד ליברמן לא מוכן לממשלה שנשענת על תמיכת או הימנעות הרשימה הערבית המשותפת.

ובאווירת הימים האלה – אי אפשר שלא להתייחס לחשש מנגיף קורונה, לשאלה אם בגלל החשש מהנגיף הנשאלים לא ילכו להצביע ענו 80 אחוז כי הם אינם חוששים. 14 אחוזים ענו כי הם חוששים ללכת להצביע.


לסיכום – אם תוצאות סקר כאן חדשות הערב יהיו גם תוצאות הבחירות בעוד שמונה ימים – מישהו יאלץ להפר הבטחות, או שישראל תלך למערכת בחירות רביעית.

הפופולריים