גנץ: אעביר חוק שיאסור על ראש ממשלה לכהן עם כתב אישום

גנץ: אעביר חוק שיאסור על רה"מ לכהן עם אישום

יו"ר כחול לבן הבהיר כי יש לו "אמון רב" במערכת והוא מכבד כל בדיקה שירצו לערוך בפרשת המימד החמישי. גנץ תקף את נתניהו וטען כי רה"מ "מוכן להפיץ כל שקר ולמוטט כל מערכת שלטונית"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

יו"ר כחול לבן בני גנץ התייחס היום (שישי) לפרשת המימד החמישי והבהיר כי יש לו "אמון רב" במערכת והוא מכבד כל בדיקה שירצו לערוך. "אני מברך על כל בדיקה שתהיה בנושא המימד החמישי, החברה שבה כיהנתי כיו״ר הדריקטריון", הדגיש יו"ר כחול לבן. בפוסט השבועי שהוא מעלה לפייסבוק שלו, ציין גנץ כי הוא מתכוון להעביר בממשלה הבאה סדרה של חוקים, שתכלול את קציבת כהונתו של ראש ממשלה וגם חוק שיאסור על ראש ממשלה או שר לכהן עם כתב אישום פלילי.

גנץ תקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר כי הוא "יעשה הכל כדי להימלט ממשפט". לדברי יו"ר כחול לבן, כדי להימלט ממשפט - נתניהו גרר את ישראל למערכת בחירות שלישית וברצונו לחוקק חוק שיאסור על קיום משפטו. "בשביל זה הוא יהיה מוכן להפיץ כל שקר ולמוטט כל מערכת שלטונית. אנחנו חייבים להתעורר כי בלי ניצחון בפער בבחירות, זה רק ילך ויחריף", כתב גנץ.

במקביל, פרסם נתניהו רשומה בעמוד הפייסבוק שלו הנוגעת לפרשת המימד החמישי וטען כי בני גנץ צריך לענות על שש שאלות. נתניהו אמר כי גנץ צריך להשיב אם "השגה של חוזה בהיקף של 50 מיליון שקלים במרמה" ומתוכו ארבעה מיליון שהועברו לחברה היא אינה שחיתות ממדרגה ראשונה? ברשומה מפנה נתניהו לגנץ עוד חמש שאלות הנוגעות להתקשרות של המימד החמישי עם המשטרה.


אמש הודיע ממלא מקום פרקליט המדינה דן אלדד כי תיפתח חקירה פלילית בנוגע לפרשת המימד החמישי - החברה שבראשה עמד גנץ. בהודעתו של אלדד נכתב כי "לאחר שבחן את המסמכים, חוות דעת קודמות, וקיים ישיבות עם בכירים בפרקליטות, החליט ממלא מקום פרקליט המדינה להעביר את הנושא לחקירה פלילית".

החקירה הוטלה על היחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433. בשל כך ניתן להסיק כי החומרים של הפרקליטות מתמקדים בעבירות של מנהלי המימד החמישי, וכנראה לא באנשי משטרה. אם חומרי החקירה אכן היו מתמקדים במשטרה - המשימה הייתה מוטלת על המחלקה לחקירות שוטרים. 

הפופולריים