לפיד: הרשימה המשותפת לא תהיה חלק מממשלה בראשותנו

לפיד: הרשימה המשותפת לא תהיה חלק מהממשלה

בכיר כחול לבן לכאן רשת ב: "היכולת של נתניהו להמציא שקר ולחזור עליו שוב ושוב – היא פשוט לא תיאמן" • ח"כ טיבי בתגובה: "דברי גנץ ולפיד - כניעה למתקפה של הליכוד נגד רשימה שמייצגת 90% מהבוחרים הערבים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יאיר לפיד ואחמד טיבי, 2019
צילום: צילום: יונתן זינדל ותומר נוייברג, פלאש 90

חבר הכנסת ומספר 2 בכחול לבן יאיר לפיד התייחס היום (שישי) לאפשרות שבלי תמיכת הרשימה המשותפת, כחול לבן לא תוכל להקים ממשלה בבחירות הקרובות, ואמר: "אמרנו וחזרנו ואמרנו, הרשימה המשותפת לא תהיה חלק מממשלה של כחול לבן. מה שעוד יותר מעניין זה שהרשימה המשותפת עצמה אמרה שלא תהיה חלק מממשלה של כחול לבן. היכולת הזאת של נתניהו להמציא שקר ולחזור עליו שוב ושוב – היא פשוט לא תיאמן. שקר נשאר שקר". את הדברים אמר בריאיון לשלום קיטל בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.


לפיד התייחס לסיכוייה של הליכוד בראשות בנימין נתניהו להקים ממשלה, ואמר כי "גם עם נתניהו אין ממשלה לאף אחד. בלי נתניהו תהיה ממשלת אחדות שזה מה שמדינת ישראל צריכה. הפיצול והשסע לא בריאים, גם ברמה הפוליטית והמעשית זה הפתרון והנכון".


חבר הכנסת אחמד טיבי שעלה להתראיין בתוכנית אחרי לפיד, הגיבו על דבריו ואמר: "אני חוזר פעם עשירית – מעולם לא ביקשה הרשימה המשותפת להיות חלק מממשלת ישראל, חלק מממשלת גנץ. הקונוטציה השלילית של דברי גנץ ולפיד היא שיש תחושה של התרחקות, כניעה למתקפה של הליכוד נגד רשימה שמייצגת 90% מהבוחרים הערביים".

טיבי התייחס גם לתוכנית טראמפ, ונשאל על האפשרות שאבו מאזן ייכנס למשא ומתן וענה: "מדובר בתוכנית שמרחיקה את חזון שתי המדינות. הביטוי 'מדינה פלסטינית' אומנם קיים בה אך העם הפלסטיני לא נאבק לחירות כדי לקבל תכתיב קולוניאליסטי, זה מסוכן לאזור כולו. המשא ומתן עם נתניהו היה ריק מתוכן ולא הוביל לשום דבר. אם מישהו מרסק את חזון שתי המדינות הוא מוביל לחזון אחר".

גם חברת הכנסת איילת שקד מימינה התראיינה הבוקר וענתה לשאלה אם יש סיכוי שהיא ובנט ילכו עם גנץ: "אין סיכוי כזה". שקד התייחסה לתמיכת ישראל ביתנו בממשלה בראשות גנץ: "מי שמצביע לליברמן בעצם מצביע למערכת בחירות רביעית, ולכן צריך לקבל פה החלטה, הוא צריך להכריע".

על היחלשות ימינה בסקרים האחרונים, אמרה שקד כי "אם נדע להגדיל את אחוזי ההצבעה אצלנו, והליכוד ידע להגדיל את אחוזי ההצבעה אצלו, ניתן יהיה להגיע להכרעה".

שקד גם התייחסה בריאיון לתוכנית טראמפ ולסוגיית הסיפוח ואמרה: "אנחנו מציגים עמדה עקרונית לאורך שנים של התנגדות למדינה פלסטינית. התוכנית יכולה להיות הזדמנות גדולה, אבל גם סכנה גדולה. הכול תלוי בצעד הראשון, אם הוא יהיה החלת הריבונות אז כנראה כבר לא תקום מדינה פלסטינית. התפקיד שלנו זה לדחוף לזה שתהיה ריבונות".

על החלטת חבר מפלגתה, שר הביטחון נפתלי בנט, לשחרר ממעצר מנהלי פעיל ימין למרות עמדת השב"כ, אמרה שרת המשפטים לשעבר: "אני גאה בו על זה. שרים הם לא חותמת גומי של המערכות עליהן הם מופקדים. השר חתם על הצו מפני שהשופט ראה את כל החומר, אחרי שבנט ראה את החלטת השופט הוא החליט שהוא מוציא צו הגבלה. זו החלטה נכונה. אני לא אומרת שאותו בחור הוא טלית שכולה תכלת, אם הוא עשה משהו לא בסדר הוא יעמוד למשפט פלילי".

הפופולריים