בכירים בכחול לבן: קמפיין הליכוד מחזק את הרשימה המשותפת

כחול לבן: קמפיין הליכוד מחזק את המשותפת

לטענת גורמים במפלגה, הליכוד גם לא פוגע בכחול לבן וגם מחזק את הרשימה המשותפת, ואת אחוז ההצבעה הצפוי במגזר הערבי. הקמפיין של נתניהו והליכוד טוען כי גנץ לא יוכל להרכיב ממשלה "בלי טיבי והרשימה המשותפת"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ
צילום: צילום: פלאש 90

בכירים בכחול לבן טוענים כי בבדיקות שהם עושים, באמצעות מחקרי עומק, הם מגלים שהקמפיין של ראש הממשלה בנימין נתניהו מגביר את המוטיבציה של הציבור הערבי להצביע לרשימה המשותפת. כך פורסם היום (חמישי) בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב.

לטענת הגורמים, הליכוד גם לא פוגע בכחול לבן וגם מחזק את הרשימה המשותפת, ואת אחוז ההצבעה הצפוי במגזר הערבי. הקמפיין של נתניהו והליכוד טוען כי גנץ לא יוכל להרכיב ממשלה "בלי טיבי והרשימה המשותפת".

הבוקר פורסם בכאן רשת ב כי כחול לבן העלתה מדרגה באמירות נגד שיתוף פעולה עם הרשימה המשותפת ביום שאחרי הבחירות. במפלגה יקצינו את המסר ויבהירו - לא נקים ממשלת מיעוט בתמיכה מבחוץ של חברי הכנסת הערבים. עוד הבהירו בכחול לבן כי לא יסתמכו על הרשימה המשותפת, גם לא מבחוץ, כדי להקים ממשלה אחרי הבחירות.

חבר הכנסת צבי האוזר מכחול לבן אמר בריאיון לדב גיל-הר בתוכנית בכאן רשת ב כי הרשימה המשותפת מייצגת רק חלק מהציבור הערבי, ומשום שאיננה מקבלת את ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית - איננה שותפה פוליטית. "האתגרים שעומדים בפני המדינה בשנים הקרובות מחייבים ממשלה ממלכתית ציונית רחבה", אמר האוזר.

אתמול פורסם בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי בליכוד מתכוונים לצאת בקמפיין במגזר הערבי. המסר המרכזי בקמפיין יבקש להפריד בין הרשימה המשותפת, שאותה הליכוד ימשיך לתקוף, לבין הציבור הערבי עצמו. בליכוד יבהירו שהם מכבדים את הציבור הערבי.

בקמפיין, שאחד מיוזמיו הוא חבר הכנסת מיקי זוהר, ינסה הליכוד להציג הישגים שדאג להם עבור המגזר הערבי, בהם תקציבים, איסוף כלי נשק, תחנות משטרה ועוד. המסר המרכזי - הליכוד דאג לציבור הערבי יותר מהרשימה המשותפת. בליכוד לא באמת מצפים לגרום להצבעה המונית של הציבור הערבי לליכוד, אבל כן מאמינים שהקמפיין יכול לצמצם את ההצבעה של הציבור הערבי לרשימה המשותפת, וזו המטרה העיקרית.

הפופולריים