מקשיחים עמדות: בכחול לבן הבהירו - לא נקים ממשלת מיעוט בתמיכת המשותפת

בכחול לבן מקשיחים עמדות נגד הרשימה המשותפת

במפלגתו של בני גנץ מעלים הילוך במסרים נגד הרשימה המשותפת. ח"כ האזור הבהיר כי הרשימה הערבית איננה שותפה פוליטית של כחול לבן
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בכירי כחול לבן בערב הבחירות 17.09.19
צילום: צילום: רויטרס

במפלגת כחול לבן מעלים מדרגה באמירות שלהם נגד שיתוף פעולה עם הרשימה המשותפת ביום שאחרי הבחירות. בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב דווח הבוקר (חמישי) כי אם עד עכשיו אמר היו"ר בני גנץ שהרשימה המשותפת לא תהיה חלק מהממשלה שלו, אך השאיר פתח לקבל את תמיכתה מבחוץ, מעכשיו בכחול לבן יקצינו את המסר ויבהירו - לא נקים ממשלת מיעוט בתמיכה מבחוץ של הח"כים הערבים. במפלגה הבהירו גם כי לא יסתמכו על הרשימה המשותפת, גם לא מבחוץ, כדי להקים ממשלה אחרי הבחירות.

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ צבי האוזר

חבר הכנסת צבי האוזר מכחול לבן אמר בריאיון לדב גיל-הר בתוכנית בכאן רשת ב כי הרשימה המשותפת מייצגת רק חלק מהציבור הערבי, ומשום שאיננה מקבלת את ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית - איננה שותפה פוליטית. "האתגרים שעומדים בפני המדינה בשנים הקרובות מחייבים ממשלה ממלכתית ציונית רחבה", אמר האוזר.

חבר הכנסת הדגיש כי מפלגתו לא תקים ממשלת מיעוט. "זה ספין פוליטי של הליכוד. נתניהו מציע לנהל ממשלה ברוטציה – יום בממשלה ויום בבית המשפט", הוסיף.

האזינו לריאיון עם השרה ציפי חוטובלי

השרה ציפי חוטובלי מהליכוד התייחסה לאפשרות שכחול לבן תרכיב את הממשלה אחרי הבחירות הקרובות, ואמרה לירון דקל בריאיון לכאן רשת ב: "הדרך היחידה של בני גנץ להרכיב היום ממשלה זה רק בתמיכה בכנסת של אחמד טיבי והיבה יזבק. הציבור הישראלי יצטרך לבחור בין גנץ עם טיבי או ליכוד עם ביבי".

חוטובלי הוסיפה כי "אנחנו עלולים למצוא את עצמנו בתרחיש מסוכן למדינת ישראל שגנץ ירכיב ממשלה. אם בבחירות הקודמות הייתה אשליה שכחול לבן יכולה להרכיב ממשלה כי היא מכרה לציבור את עניין ממשלת האחדות, עכשיו כולם מבינים שפניה לא לממשלת אחדות".

הפופולריים