יועץ למלך בחריין: "נתניהו צריך להיזהר מלספח כעת – זה יהיה ניצחון לטווח קצר"

יועץ מלך בחריין: סיפוח כעת - ניצחון לטווח קצר

הרב מארק שנייר נפגש עם בכירים בממשל הסעודי והבהיר כי "מדובר בתהליך". הרב שמייעץ למלך ציין כי זו טעות להגיד שלמדינות המפרץ אין עניין בפלסטינים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ ומלך בחריין, 21.05.2017
צילום: צילום: אי-פי

הרב מארק שנייר, הרב האמריקני שמייעץ למלך בחריין חמד בן עיסא אאל ח'ליפה, אמר היום (רביעי) לכאן חדשות כי ראש הממשלה בנימין נתניהו צריך להיזהר מ"להשיג ניצחון לטווח קצר לצרכים פוליטיים", בהתייחס לסיפוח בקעת הירדן. דברי הרב, שחזר לאחרונה מביקור בסעודיה, במהלכו נפגש עם בכירים בממשל הסעודי, פורסמו בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב.

"מדובר פה בתהליך", הבהיר הרב. שנייר אמר כי לא הופתע מהתגובות לתוכנית השלום במדינות המפרץ, אבל טען כי זו טעות לבוא ולהגיד שלמדינות המפרץ אין עניין בפלסטינים: "הקו האדום בעבורם מבחינת יישום התוכנית הוא עניין הכבוד הפלסטיני, שתהיה להם מדינה".

על רקע דיווחים שונים בדבר האפשרות שיתקיים מפגש בין ראש הממשלה נתניהו למנהיג אחת ממדינות המפרץ עוד לפני הבחירות, העריך שנייר כי הדבר לא יקרה. "אני מאוד אופתע אם מפגש בין נתניהו למנהיג ערבי ייערך לפני הבחירות. שמעתי ממנהיגים במדינות המפרץ שהם לא רוצים לבצע מהלך שייראה כהתערבות. ולכן אני מופתע מהדיווחים הללו – לא בדבר פגישה עצמה, אלא בנוגע לתזמון שדבר כזה יתקיים לפני הבחירות", אמר הרב.

בנאומו אתמול במועצת הביטחון של האו"ם דחה אבו מאזן את תוכנית טראמפ ואמר כי "הפלסטינים לא יקבלו את ארצות הברית כמתווכת יחידה בתהליך השלום". הוא הוסיף כי העם הפלסטיני לא יוכל להמשיך לשאת את הכיבוש והזהיר כי המצב על-סף פיצוץ. עם זאת, הוא הדגיש שהפלסטינים לא ייגררו לאלימות ולטרור, ושאין זה משנה כמה ילחצו עליהם.

הפופולריים