התפרעויות ביהודה ושומרון: פלסטיני נהרג, 2 לוחמות מג"ב נפצעו קל

מהומות ביו"ש: פלסטיני נהרג, לוחמות מג"ב נפצעו

מאות פלסטינים השתתפו במהומות בכפרים עזון ואל-ערוב ויידו בקבוקי תבערה ואבנים אל כוחות הביטחון • השר גלנט תקף את שר הביטחון בנט על רקע ההסלמה הביטחונית: "מאפשר לחמאס לשגר עשרות בלוני נפץ"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
התפרעות בכפר עאזון סמוך לקלקיליה, 07.02.2020
צילום: צילום: נאסר אשתייה, פלאש 90

שתי לוחמות משמר הגבול (מג"ב) נפצעו היום (שישי) קל בהתפרעויות של מאות פלסטינים בכפר עזון שבשומרון. הפלסטינים יידו בקבוקי תבערה ואבנים אל כוחות הביטחון, שהשיבו באמצעים לפיזור הפגנות. משרד הבריאות הפלסטיני דיווח על הרוג בעימותים בכפר קפין שבאזור טול כרם. בצה"ל הגיבו על מות הפלסטיני: "השליך בקבוק תבערה לעבר הלוחמים וסיכן אותם במהלך הפרת סדר אלימה".

מוקדם יותר השתתפו 15 אלף מתפללים מוסלמים בתפילת הצהריים בהר הבית. המשטרה מסרה כי התפילה עברה בלי אירועים חריגים ובלי קריאות לאומניות. כוחות המשטרה נערכו באופן מוגבר ומפקד מחוז ירושלים דורון ידיד היה נוכח בהר הבית בעת התפילה. המשטרה מסרה כי גם פיזור המתפללים נערך בלי אירועים חריגים.

בתוך כך, השר יואב גלנט מהליכוד תקף את שר הביטחון נפתלי בנט ואמר כי "מי שפיזר בעבר דברי רהב חסרי ערך המעידים על חוסר הבנה ועל חוסר ניסיון, מאפשר לחמאס לשגר בשבועיים האחרונים עשרות בלונים הנושאים מטעני חבלה". גלנט, החבר בקבינט המדיני-ביטחוני, אמר שהקבינט מאפשר לשר הביטחון לפעול אך הוא "לוקה בהבנת המצב ואינו מסוגל למצוא מענה". "צריך ואפשר לשנות את המצב, אני יודע זאת", כתב השר גלנט בטוויטר.

בתגובה, הזכיר מקורבו של השר בנט חבר הכנסת מתן כהנא כי גלנט הודיע בעבר שהוא "תומך בפינוי ישובים ובהקמת מדינת טרור פלסטינית במרכז הארץ". "אני ממליץ לגלנט לחזור לעסוק בענייני העליה והקליטה, שבהם יש לו נסיון עשיר", אמר חבר הכנסת כהנא.

אחר הצהריים כתב יושב ראש כחול לבן חבר הכנסת בני גנץ בדף הפייסבוק שלו כי "נתניהו מאבד שליטה ונוהג בחוסר אחריות". לדבריו, ראש הממשלה "הפך את הקבינט לקרקס, מחליף שרי ביטחון כמו גרביים ומכפיף את מדיניות החוץ לצרכי קמפיין". את הדברים כתב גנץ בהתייחס להסלמה הביטחונית שאירעה ביומיים האחרונים.

הפופולריים