מנהיג סודאן: מטוסים זרים מישראל יוכלו לטוס בשמינו - אך לא אל על

מנהיג סודאן: אל על לא תוכל לטוס בשמינו

בישראל אומרים: זה ראשיתו של תהליך; עוד אמר אל-בורהאן: שוחחתי שלושה חודשים עם נתניהו ופומפאו לפני הפגישה השבוע. קיבלתי הזמנה לוושינגטון
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הגנרל עבד אל-פתאח אל-בורהאן בסודן, יוני 2019
צילום: צילום: אי-פי

מנהיג סודאן, עבד אל-פתאח אל-בורהאן, אמר היום (רביעי) כי סיכם בפגישתו השבוע עם ראש הממשלה בנימין נתניהו שחברות תעופה זרות שממריאות מישראל יוכלו לטוס בשמי ארצו – אך לא אל על. אתמול אמר נתניהו בכנס פעילים של הליכוד בפתח תקווה כי ישראל השיגה אישור לטוס במרחב האווירי של סודאן, אך "כעת נשאר עניין טכני לסגור את זה".

אל-בורהאן, ששוחח עם כתבים בארצו, צוטט אומר באל ג'זירה כי חלק מהחברות הזרות כבר החלו לטוס במרחב האווירי הסודאני בחודשים האחרונים. בישראל אומרים היום כי הסיכום על המעבר בשטח האווירי הוא להתחיל בחברות זרות, בדגש על כך שמדובר רק בתחילתו של תהליך.

עוד אמר אל-בורהאן כי קיים שיחות עם ראש הממשלה נתניהו ועם שר החוץ של ארצות הברית מייק פומפאו, במשך שלושה חודשים, טרם פגישתו השבוע עם נתניהו. לדבריו, הפגישה באוגנדה נועדה להביא להסרת שמה של סודאן מהרשימה האמריקנית של המדינות התומכות בטרור. הוא הוסיף כי עוד לפני הפגישה, קיבל הזמנה לבקר בוושינגטון לפגישה עם פומפאו.

דובר צבא סודאן אמר במסיבת עיתונאים כי הפגישה נועדה לשרת את האינטרס העליון של סודאן והסיבות לה קשורות למצב הכלכלי של המדינה ולרצון להחזיר את סודאן לקידמת הבמה בזירה הבינלאומית: "המצב הזה מצריך החלטות אמיצות", אמר אל-בורהאן.

בד בבד, ערוץ אל ג'זירה דיווח אחר הצהריים כי האחררי על המחלקה המדינית במועצת הריבונות בסודאן, רשאד א-סראג', התפטר מתפקידו במחאה על פגישת מנהיגי ישראל וסודאן. 

הפופולריים