ראש עיריית אריאל פורש ממועצת יש"ע בשל התנגדותה לתוכנית טראמפ

תוכנית טראמפ: ראש העיר אריאל פורש ממועצת יש"ע

אלי שבירו מתח ביקורת על התנהלות מועצת יש"ע בנושא התוכנית המדינית של הממשל האמריקני, ואמר בריאיון לכאן רשת ב: "יש בינינו חילוקי דעות מהותיים. מדינה פלסטינית זה לא משהו חדש"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מפת "המדינה הפלסטינית העתידית" לפי תוכנית טראמפ, טראמפ בהצגת התוכנית, 28 בינואר 2020
צילום: צילום: אי-פי

מחלוקת בתוך ההתיישבות על רקע תוכנית טראמפ: ראש עיריית אריאל אלי שבירו הודיע היום (שני) כי הוא פורש ממועצת יש"ע, בעקבות התנגדותה הנחרצת של המועצה לתוכנית טראמפ. "יש חילוקי דעות מהותיים בין המועצה לביני", אמר שבירו בריאיון לתוכנית סדר יום עם ליאת רגב בכאן רשת ב. "אני תומך בתוכנית - היא הטובה ביותר שישראל הצליחה להשיג אי פעם".

האזינו לריאיון עם אלי שבירו בכאן רשת ב

אתמול הביע ראש מועצת יש"ע דוד אלחיאני את התנגדותו לתוכנית המלאה, ומתח נגדה ביקורת חריפה. "צריך לקחת את ההסכם הזה ולזרוק אותו לפח, הוא מהווה סכנה קיומית למדינת ישראל", אמר אלחיאני בריאיון לכאן רשת ב.

מנגד, היום אומר ראש עיריית אריאל שהחלטות המועצה "לא עומדות בקנה אחד עם מה שאני מכיר. צריך לקבל החלטות יחד. התקבלו בשבת האחרונה החלטות שונות ממה שהוצג אתמול בתקשורת. לא הייתי בישיבה במוצאי שבת, אבל הייתי שותף לקבלת ההחלטות. יש שונות גדולה בין הרשויות ביהודה ושומרון". שבירו הוסיף כי התנהלות המועצה פוגעת באינטרסים שלו ושל ראשי רשויות נוספים.

"מדינה פלסטינית זה לא משהו חדש", הוסיף שבירו בריאיון. "רבין דיבר על זה, ברק דיבר על זה, שרון, אולמרט, וגם נתניהו דיבר על שתי מדינות. התוכנית הזאת לראשונה מדברת על כך שישראל תוכל לשמור על האינטרסים הביטחוניים במדינה הפלסטינית, וגם שכדי להגיע למדינה פלסטינית, הם (הפלסטינים) צריכים לעשות הרבה מאוד צעדים - שאם הם יתקיימו יהיה פה שווייץ.

"אנשים לא מסתכלים קדימה ולא מבינים איפה אנחנו נמצאים היום. אם בן גוריון היה שואל את ראשי מועצת יש"ע היום אם לקבל את תוכנית החלוקה – אז כמובן שהתשובה הייתה שלילית, ואם בן גוריון היה שומע אותם לא הייתה קמה מדינה. צריך לפתוח את העיניים ולראות איך אפשר להתקדם קדימה".

האזינו לריאיון עם דוד אלחיאני בכאן רשת ב

ראש עיריית אריאל גם אמר כי יש ראשי רשויות נוספים שחושבים כמוהו, וכי הוא מקווה שישמיעו את קולם: "אני לא מצליח להבין למה ראש רשות שנבחר צריך לחשוש להגיד את הדברים כמו שהם. יש הרבה מאוד ראשי רשויות שדעתם כמו שלי.

"אני חושב שיש קבוצת אנשים מצומצמת שגוררת את המועצה למקומות פחות טובים. אני לא בטוח מה השיקולים. חלק מאנשי מועצת יש"ע שמתנגדים לתוכנית באופן נחרץ הם חברים בליכוד, ונסעו לוושינגטון כשהם יודעים שמדברים על מדינה פלסטינית. לפעמים יש אנשים שרוצים להיות יותר ימינה מהימנים".

הפופולריים