המליאה אישרה את הקמת ועדת הכנסת שתעסוק בבקשת החסינות של השר לשעבר חיים כץ

המליאה אישרה את ועדת הכנסת שתעסוק בחסינות כץ

הקמת הוועדה אושרה ללא מתנגדים • ראש הממשלה משך את בקשתו מוקדם יותר • חברי בלוק ה-55 יצאו מהדיון, גם יו"ר הכנסת אדלשטיין • לפיד: פעם אחת הם אמורים להפסיד – אז הם יוצאים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יולי אדלשטיין עוזב את מליאת הכנסת 28.01.20
צילום:

מליאת הכנסת אישרה היום (שלישי) ברוב של 59 תומכים וללא מתנגדים את הקמת ועדת הכנסת שתדון בחסינות של חבר הכנסת חיים כץ. מוקדם יותר ראש הממשלה בנימין נתניהו משך את בקשת החסינות שלו. יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין יצא מהאולם עם תחילת הדיונים. ח"כ יאיר לפיד תקף אותו: "פעם אחת הם אמורים להפסיד - והם בורחים".

"פעם אחר פעם באנו הנה בידיעה שנפסיד הצבעה, מתוך כבוד לבניין הזה ומתוך כבוד להליך הדמוקרטי", אמר לפיד, אחרי שכל חברי בלוק ה-55 יצאו מהמליאה. "וגם מתוך כבוד לצד השני. פעם אחת הם אמורים להפסיד בהצבעה פרוצדורלית ואז הם בורחים החוצה. זו כבר לא קואליציה אלא גוף שרק נועד להגן על הנאשם נתניהו".

"אין פה שום מהלך היסטורי ולא נעליים", תקפה חברת הכנסת רויטל סויד את הצהרות נתניהו על תוכנית טראמפ. "נתניהו הבין שהוא עומד להפסיד בכנסת והעדיף לחסוך מעצמו את ההתבזות. מהכנסת יצאה היום אמירה חד משמעית - כולם שווים בפני החוק".

"שיהיה ברור שהיה פה דיל של חסינות תמורת סיפוח", תקפה חברת הכנסת תמר זנדברג מהעבודה-גשר-מרצ. "הרגל של החסינות קרסה וראש הממשלה יצטרך לעמוד למשפט צדק כמו כל אזרח. נתניהו צריך להתפטר ולעמוד למשפט כאחד האדם. לתוכנית סיפוח אי אפשר לקרוא לא תוכנית ולא שלום". 

הפופולריים