גנץ: "אף אדם לא יכול לנהל מדינה ולנהל במקביל שלושה תיקים פליליים חמורים"

גנץ: אף אדם לא יכול לנהל מדינה ובמקביל משפט

‏יו"ר כחול לבן הגיב למשיכת בקשת החסינות של ראש הממשלה נתניהו: בפני אזרחי ישראל ניצבת בחירה ברורה - ראש ממשלה שיעבוד עבורם או ראש ממשלה שעסוק בעצמו
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ מודיע על נסיעתו לוושינגטון 25.01.20
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

יו"ר כחול לבן בני גנץ התייחס היום (שלישי) למשיכת בקשת החסינות של ראש הממשלה בנימין נתניהו. "אף אדם לא יכול לנהל מדינה ולנהל במקביל שלושה תיקים פליליים חמורים על שוחד, מרמה והפרת אמונים", כתב גנץ בטוויטר.

גם חברת הכנסת תמר זנדברג התייחסה למשיכת החסינות של ראש הממשלה: ״הניסיון של נתניהו להפוך את הכנסת לעיר מקלט לעבריין קרסה היום. הנאשם בשוחד צריך להתפטר ולעמוד למשפט כאזרח ולא מכיסא ראש הממשלה אליו הוא נדבק״. חבר הכנסת עמר בר-לב התייחס גם הוא וכתב בטוויטר כי ״בקשת החסינות של נתניהו לא הייתה ראויה מלכתחילה, ולכן, נכון עשה שמשך אותה. יש להגיש מיידית את כתב האישום ולפתוח במשפט".

חבר הכנסת איציק שמולי, כתב בטוויטר כי ‫״משהחליט נתניהו למשוך את בקשת החסינות מהכנסת על היועץ המשפטי לממשלה להעביר, כמתחייב, עוד היום את כתב האישום לבית המשפט. ישראל אכן עומדת בפני הכרעות היסטוריות חשובות, אבל כפי שהעיד נתניהו בעצמו על קודמו בתפקיד - ראש ממשלה הנאשם בפלילים נטול כל מנדט להחליט בהן עבור מדינתו ועמו. נתניהו צריך לעדכן את הסטטוס החדש שלו - מאורח בבית הלבן ליושב על ספסל הנאשמים״.

יושב ראש מרצ ניצן הורוביץ הגיב ואמר כי "נתניהו נכשל בניסיונו לחמוק ממשפט צדק. ראש הממשלה אכן עושה היום היסטוריה, ואחראי לבושת המאה - ראש הממשלה המכהן הראשון שעומד לדין בעבירות פליליות של שוחד, מרמה והפרת אמונים. על הנאשם נתניהו לפנות את הזירה הפוליטיות מיד, ללכת לעסוק בענייניו הפליליים ולאפשר לנו לדאוג לחסינותה של ישראל".

עוד הגיב, יו״ר הרשימה המשותפת איימן עודה: "הקולות של האזרחים הערבים מנעו את קואליציית החסינות של הימין. הדרך למשפט סלולה ואין מופע יח״צ דיפלומטי בעולם שימנע ממנו לתת את הדין על שוחד מרמה והפרת אמונים".

בתוך כך, למרות משיכת בקשת החסינות של נתניהו, בכחול לבן החליטו שהדיון היום במליאת הכנסת יתקיים כמתוכנן ותוקם ועדת כנסת. זאת מכיוון שצריך לדון בבקשתו של חבר הכנסת חיים כץ. 

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע הבוקר כי הוא מושך את בקשת החסינות מהכנסת. ההודעה מגיעה על רקע הדיון הבוקר במליאה שבה הייתה אמורה להיות מאושרת הקמת ועדת הכנסת שתדון בחסינות של נתניהו ושל חבר הכנסת חיים כץ. המשמעות: כתב האישום נגד נתניהו יכול להיות מוגש בקרוב מאוד, לבית המשפט המחוזי בירושלים.

הפופולריים