שקד: לא נשב בממשלה בראשות גנץ בלי הליכוד

שקד: לא נשב בממשלה בראשות גנץ בלי הליכוד

חברת הכנסת מימינה לכאן רשת ב על תוכנית טראמפ: "לא נכיר במדינה פלסטינית. ניתן להחיל את החוק הישראלי מבלי להכיר במדינה כזאת" • תוכנית השלום תפורסם הערב בשעה 19:00
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איילת שקד בטקס לציון יום השואה בהרצליה 27 בינואר
צילום: אבשלום ששון, פלאש 90

חברת הכנסת איילת שקד מימינה אמרה הבוקר (שלישי) לכאן רשת ב כי לא תשב בממשלה בראשות יושב ראש כחול לבן בני גנץ בלי הליכוד. בריאיון לקלמן ליבסקינד ותמר אלמוג הוסיפה: "השאיפה היא להקים ממשלת ימין. אנחנו נכנסים לממשלה עם הליכוד והחרדים. לא נשב בממשלה עם מי שמוביל את גוש השמאל. ממשלה כזאת תתפרק בשנייה הראשונה שיהיה עימות ביטחוני".


שקד התייחסה גם לתוכנית טראמפ שתפורסם הערב, ואמרה כי ימינה לא תכיר בפתרון שתי המדינות: "לא נכיר במדינה פלסטינית. מהפרטים שידועים לנו ניתן להחיל את החוק הישראלי מבלי להכיר במדינה כזאת בהחלטת ממשלה. לא צריך שירושלים, כפר סבא וראש עין יהפכו לעוטף יהודה ושומרון".


בתוך כך, השר יריב לוין מהליכוד הנלווה לפמליית ראש הממשלה בוושינגטון, אומר לכאן רשת ב כי אנו בפתחו של רגע היסטורי ומציין כי היתרון בתוכניתו של טראמפ הוא שבניגוד לתוכניות שלום קודמות היא אינה מחייבת עקירה של יהודים מבתיהם. "עקירת יהודים היא תפיסה שנכשלה לחלוטין כל השנים ואני מאמין שהיא תפנה את מקומה לתפיסה אחרת", אמר לאריה גולן.

כאמור, תוכנית טראמפ לפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני תוצג הערב בשעה 19:00. כך הודיע אמש נשיא ארצות הברית בפתח פגישתו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בבית הלבן. נתניהו טען הלילה בשיחות בוושינגטון עם ראשי מועצות ביהודה ושומרון כי הכרזה על מדינה פלסטינית אינה גרועה כפי שהדבר נשמע.

הפופולריים