ח"כים בליכוד לנתניהו: משוך את בקשת החסינות

ח"כים בליכוד לנתניהו: משוך את בקשת החסינות
לטענתם אין רוב לקבלת חסינות ולכן ברור שהיא תיפול • חברי הכנסת טוענים שאין טעם להעניק לכחול לבן דחיפה משמעותית לקמפיין שלהם באמצעות שבוע דיוני החסינות שצפוי בכנסת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הדיון בחסינות ראש הממשלה: חברי כנסת בליכוד דוחקים בימים האחרונים בראש הממשלה, בנימין נתניהו, למשוך ביום חמישי הקרוב את בקשת החסינות שלו מהכנסת, רגע לפני שמתחילים דיוני החסינות בעניינו בוועדת הכנסת באותו יום. כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. 

הנימוק של אותם חברי כנסת בשיחות עם נתניהו קשור לכך שהתוצאה ידועה מראש – אין רוב לקבלת חסינות ולכן ברור שהחסינות תיפול. אם לא תהיה חסינות בין כה וכה, אין טעם להעניק לכחול לבן דחיפה משמעותית לקמפיין שלהם באמצעות שבוע דיוני החסינות שצפוי בכנסת. לדבריהם, דיוני החסינות יגרמו נזק לקמפיין הליכוד ולא יובילו לחסינות. 


בשבוע שעבר הודיע יושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין כי יכנס את מליאת הכנסת השבוע כדי לדון בהקמת ועדת הכנסת שתדון בחסינותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. המליאה תתכנס ביום שלישי: "הליך הדיון בבקשת החסינות של ראש הממשלה הפך למזוהם. סיעות הבית יהפכו את דיוני ועדת הכנסת לתעמולת בחירות אסורה ובית המחוקקים יהפוך לג'ונגל. טעימה מרה מכך הורגשה בדיון שהתקיים בוועדה המסדרת לפני מספר ימים. אף שאני חולק על עמדת היועץ המשפטי לכנסת, אני סבור שכדי לשמור על אמון מוסד יושב ראש הכנסת על ידי כל סיעות הבית קיימת חשיבות לקבלה". לפי מקורבים ליושב ראש הכנסת, "בסביבת ראש הממשלה מאוד לא אהבו את ההחלטה".

הפופולריים