בכחול לבן רומזים שגנץ לא יטוס לוושינגטון: "האינטרסים משועבדים לחסינות של נתניהו"

בכחול לבן רומזים: גנץ לא יטוס לפגישה עם טראמפ

ברקע הפגישה הצפויה עם הנשיא טראמפ ועם ראש הממשלה נתניהו, יו"ר כחול לבן בני גנץ צפוי למסור במוצאי השבת הצהרה מיוחדת
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טראמפ, נתניהו וגנץ
צילום: צילומים: אי-פי, פלאש 90

גורמים בכחול לבן רמזו היום (שישי) כי יו"ר המפלגה בני גנץ לא יטוס לוושינגטון בשבוע הבא לפגישה עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ וראש הממשלה בנימין נתניהו. "הכל תרגילים. כל האינטרסים הלאומיים משועבדים לחסינות של נתניהו. הגיע הזמן לסיים עם הסיפור הזה אחת ולתמיד. הקוקפיט רואה את הדברים עין בעין״, אמרו. ברקע הפגישה, צפוי מחר בערב גנץ למסור הצהרה מיוחדת. 

בתוך כך, לפני זמן קצר הסתיימה הפגישה של ראשי כחול לבן שבה קיימו התייעצות בשאלה האם ואיך לשתף פעולה עם תוכנית המאה והזמנת גנץ לבית הלבן, כדי לדון ב"אינטרסים הביטחוניים המשותפים של שתי המדינות".


יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן התייחס להצגת תוכנית המאה של טראמפ: "הצגת התוכנית חמישה שבועות לפני בחירות, דווקא ביום שבו נקבע הדיון על החסינות של ראש הממשלה, תמנע דיון ענייני ומעמיק ביוזמה מדינית חשובה. ביום שלישי הקרוב חייבים להתמקד בחסינות ובהחלת הריבונות על בקעת הירדן, כפי שהתחייב ראש הממשלה"

בד בבד, יו"ר מרצ ניצן הורוביץ התייחס הבוקר להזמנתם של ראש הממשלה ויו"ר כחול לבן לבית הלבן, כדי לדון בתוכנית המאה של הממשל האמריקני. "זהו גימיק לפני בחירות, כשמציגים אותו ביום שבו צריך להתקיים דיון בחסינות של נתניהו", אמר הורוביץ לשלום קיטל בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

הורוביץ תהה על אי זימונו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן לבית הלבן. "כשאתה מזמין את ראש ממשלת ישראל ואתה לא מזמין את יו"ר הרשות הפלסטינית, אז בין למי למי ההסכם? בין ביבי לגנץ? הסכם צריך להיות מבוסס על משא ומתן ישיר". יו"ר מרצ סיכם את דבריו ואמר כי "השאלה היא אם ארצות הברית משמשת לנתניהו חבל הצלה כדי לעזור לו מול האופוזיציה".

בכיר הרשות הפלסטינית בעבר, זיאד אבו זיאד התייחס גם הוא לתוכנית ואמר כי "אנחנו לא רוצים סתם מדינה, אלא מדינה שתהיה לה מהות". אבו זיאד שוחח עם שלום קיטל בכאן רשת ב ואמר כי "אין פלסטיני שיכול להסכים על התוכנית כפי שהיא פורסמה באמצעי התקשורת הישראליים. אנחנו מוכנים לדבר, אך אם יגידו 'זו התוכנית – תקבלו אותה', אנחנו נדחה אותה".

הלילה אמר טראמפ, כי הממשל האמריקני צפוי לפרסם את תוכנית השלום לפני פגישתו הצפויה עם ראש הממשלה נתניהו ועם יושב ראש כחול לבן גנץ ביום שלישי. טראמפ אמר את הדברים לכתבים הנלווים אליו במטוס הנשיאותי. לדבריו, מדובר ב"תוכנית נהדרת שבאמת תצליח".

מהבית הלבן נמסר אתמול כי נתניהו וגנץ יגיעו לוושינגטון ביום שלישי הבא לפגישה שתעסוק . כפי שדווח מוקדם יותר היום, הממשל האמריקני צפוי לפרסם הודעה בדבר תוכנית השלום של טראמפ ביומיים הקרובים.

הפופולריים