בכירים בליכוד: נתניהו ממתין לאור ירוק מוושינגטון כדי להביא לאישור הכנסת את החוק הישראלי על הבקעה

בכירים בליכוד: רה"מ ביקש מטראמפ אישור לסיפוח

לדברי אותם בכירים, זו הסיבה שבגינה נתניהו לא הכריז אמש בהשקת הקמפיין שבכוונתו להביא בשבוע הבא את הנושא להצבעה בכנסת. בלשכת ראש הממשלה אמרו: "לא מתייחסים" • בנט: "קורא לרה"מ להביא את הנושא להצבעת הממשלה ביום ראשון הקרוב" • חבר הכנסת מאיר כהן מכחול לבן: "תעלול בחירות"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו בהשקת הקמפיין וגנץ בביקור בבקעה
צילום: צילום: אלעד מלכה, אוליבר פיטוסי, פלאש 90

בכירים בליכוד טוענים שראש הממשלה בנימין נתניהו פנה לבית הלבן כדי לקבל אור ירוק לקידום מהלך של החלת ריבונות ישראלית על בקעת הירדן, לפני הבחירות ועוד לפני פרסום תוכנית המאה של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. כך פורסם היום (רביעי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

לדברי אותם בכירים בליכוד, זו גם הסיבה שבגינה נתניהו לא הכריז אמש בהשקת קמפיין הליכוד שבכוונתו להביא בשבוע הבא את נושא החלת הריבונות להצבעה בכנסת. בלשכת ראש הממשלה בחרו שלא להגיב לדברים ואמרו כי הם "לא מתייחסים".


שר הביטחון נפתלי בנט התייחס לדברים וקרא לראש הממשלה בטוויטר לעבור לשלב המעשים: "הדיבורים על החלת הריבונות בבקעת הירדן, בשומרון וביהודה הם מבורכים. אך אלו, כאמור, בינתיים רק דיבורים. אני קורא לראש הממשלה להביא להצבעת הממשלה ביום ראשון הקרוב צו להחלת הריבונות, ואחר כך להביא את הצו לאישור הכנסת ביום שלישי. רק מעשים בפועל יקבעו". 

גם יושב ראש ישראל ביתנו, חבר הכנסת אביגדור ליברמן, התייחס וכתב בפייסבוק: "אדוני ראש הממשלה עכשיו ברור יותר מאי פעם שאין לך שום קשר לא לימין ולא לשמאל. בקעת הירדן מעניינת אותך כקליפת השום. הדבר היחיד שמעניין אותך זו חסינות. אנחנו הגשנו הצעת חוק בנושא, ומי שדאג לסכל את החוק היו הליכוד וכחול לבן ביחד".

ליברמן הוסיף "אם החלת הריבונות כל כך חשובה ודחופה לך יש לי הצעה בשבילך: או שתעשה העתק הדבק לחוק שלנו ותעביר אותו ביום אחד בשלוש קריאות, כפי שמנחם בגין העביר בזמנו את חוק רמת הגולן, או אם זה ממש דחוף לך, תעביר בצו ממשלתי באשרור הכנסת. באותה ההזדמנות אני קורא לך להחיל ריבונות גם על מעלה אדומים, גוש עציון, גבעת זאב ואריאל, ואולי סוף סוף תפנה גם את חאן אל-אחמר וסוסיא".

חברת הכנסת מימינה, איילת שקד, התייחסה הבוקר לנושא הסיפוח בריאיון לאריה גולן, בכאן רשת ב, ואמרה כי "מדובר ביוזמה של שר התחבורה בצלאל סמוטריץ'. יש עכשיו ממשל אוהד ותומך בארצות הברית – צריך לנצל את ההזדמנות. גם כחול לבן צריכים להצטרף. יש הזדמנות מדינית. הזדמנות שלא תחזור". עוד אמרה שקד כי "ימינה היא התנועה הכי אידאולוגית בכנסת. כשנכנסנו לפוליטיקה ב-2013, נתניהו דיבר על מדינה פלסטינית בבר אילן. לקח שבע שנים שהדבר חלחל והיום זה קונצנזוס".

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ שקד

חבר הכנסת מכחול לבן, מאיר כהן, התייחס גם הוא לסיפוח הבקעה בכאן רשת ב ואמר כי "אם ראש הממשלה היה רוצה לספח – היו לו 13 שנים. זה תעלול בחירות". עוד אמר כהן לאריה גולן כי "נתניהו החזיר בחודשים האחרונים שני חלקים מהבקעה – נהריים וצופר". 

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ כהן

בין נתניהו ליושב ראש כחול לבן, בני גנץ, חל אתמול קרב מסרים סביב סוגיית סיפוח בקעת הירדן. ראש הממשלה אמר שבקרוב מאוד יעמיד את בני גנץ במבחן, לראות אם הוא אכן תומך ביוזמה להחלת החוק הישראלי על בקעת הירדן וצפון ים המלח. נתניהו אומר כי הוא "מצפה לתמיכה מלאה של גנץ ושל כחול-לבן במהלך ההיסטורי הזה". 

הפופולריים