יפה יששכר נפגשה עם רה"מ: "אנחנו אופטימים"

יפה יששכר נפגשה עם רה"מ: "אנחנו אופטימים"

דובר הקרמלין: פוטין ידון עם נתניהו על חנינה אפשרית לנעמה יששכר. שני המנהיגים ידונו בנושא בביקור הנשיא הרוסי בישראל. נתניהו אישר את דבר הפגישה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נעמה יששכר בבית המשפט במוסקווה
צילום: צילום: אי-פי

פרשת נעמה יששכר: יפה יששכר, אמה של נעמה, נפגשה היום (שני) עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו נתניהו ועם ראש המועצה לביטחון לאומי מאיר בן שבת בלשכת ראש הממשלה ועודכנה בהתפתחויות האחרונות בעניין בתה. בתום הפגישה אמרה: "נפגשנו, דיברנו. אנחנו אופטימיים. אני פונה לנשיא שישחרר אותה כמה שיותר מהר". ראש הממשלה אישר הערב כי ייפגש עם ולדימיר םוטין ביום חמישי וידון עמו על נעמה יששכר: "מקווה לבשורות טובות".

דובר הקרמלין דימיטרי פסקוב אמר היום כי נשיא רוסיה ולדימיר פוטין וראש הממשלה בנימין נתניהו ישוחחו בוודאות על מקרה המעצר של יששכר במהלך ביקורו של פוטין בישראל. "אנחנו לא דנים בסוגיות כאלו בפומבי", אמר לכתבים, והוסיף: "אנחנו יודעים שהנושא נדון בציבוריות הישראלית והוא יועלה במהלך המגעים עם מר נתניהו. בואו נמתין לביקור בישראל". 

אתמול אמר נתניהו בישיבת הממשלה השבועית כי הוא מקווה שבזמן ביקורו של הנשיא הרוסי השבוע, "נשמע בשורות טובות בעניין נעמה יששכר". אחרי ששוחח טלפונית ביום חמישי עם פוטין, אמר ראש הממשלה בסוף השבוע כי הוא מרגיש נכונות אמיתית מצד מוסקווה להגיע לפתרון, וציין כי הוא "הרבה יותר אופטימי".

במקביל, נחתה אתמול יפה יששכר, אמה של נעמה, בנמל התעופה בן גוריון לאחר שביקרה את בתה במוסקווה ואמרה: "זה רגע האמת, השבוע אדע מתי היא משתחררת. זה שבוע לא קל. אני באמת רוצה ללכת לפגוש את ראש הממשלה לחזק אותו, ואני רוצה מאוד לכבד את הנשיא פוטין. אני מאמינה שהוא יעניק לה חנינה ויחזיר אותה הביתה כמה שיותר מהר. זו התקווה וזאת האמונה". על הביקור סיפרה יששכר: "עזבתי בבכי, אני מתכוונת לחזור לרוסיה כי השארתי אותה שם. אם לא יהיו הפתעות אלך להביא אותה". 


בתוך כך, סגן שר החוץ של רוסיה, מיכאל בוגדנוב, צפוי להגיע מחר לישראל כדי לדון עם בכירים ישראליים בהכנות לקראת ביקור פוטין. הנשיא הרוסי יגיע השבוע לישראל כדי להשתתף בפורום השואה העולמי. יפה יששכר פנתה בתחילת החודש לנשיא המדינה ראובן ריבלין ואמרה לו שבכוונתה "לחסום בגופה" את פוטין כשינסה להיכנס לבית הנשיא.

הפופולריים