פומפאו לנתניהו: ארה"ב מחויבת לביטחון ישראל

פומפאו לנתניהו: ארה"ב מחויבת לביטחון ישראל

שר חוץ האמריקני ורה"מ שוחחו בטלפון ודנו בפעילותה של איראן לערעור היציבות באזור
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ומייק פומפאו ב-2018
צילום: צילום: אי-פי

שר החוץ של ארצות הברית, מייק פומפאו, שוחח הלילה (שלישי) עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בטלפון. השניים דנו בפעילותה של איראן לערעור היציבות באזור. בהודעת משרד החוץ האמריקני נמסר: "שר החוץ הדגיש את מחויבותה הבלתי מתפשרת של ארצות הברית לביטחון ישראל". 

אתמול דווח בכלי תקשורת רשמיים בסוריה כי בתקיפה בשדה התעופה T-4 שבפרברי חומס נגרם נזק במקום. צבא סוריה האשים את ישראל בתקיפה

אתמול בבוקר הוצגה הערכת מצב שנתית של אגף המודיעין בצה"ל (אמ"ן) לגבי ההתפתחויות באזור. לפי הערכת האגף, איראן נמצאת במרחק של שנתיים מפצצה גרעינית וראש קרב, אם תאיץ למקסימום את פרויקט הגרעין שלה. אם בטהראן יאיצו את התהליך, בחורף הבא הם יצברו אורניום בכמות המספקת לפצצה, ויצטרכו שנה נוספת ליצירת ראש הקרב עצמו.

מאידך, ההערכה היא שהאיראנים עדיין מעוניינים לדבוק בהסכם וההפרות נועדו לצבירת קלפי מיקוח להסכם הבא. אמש דווח בחדשות הערב כי גרמניה צרפת ובריטניה הפעילו את מנגנון הסכסוך בהסכם הגרעין, מה שיכול להוביל להטלת עיצומים על איראן. בהודעה המשותפת לשלוש המדינות נאמר כי הצעד בוצע בעקבות הפרת המחויבוית שאליהן התחייבה איראן בהסכם הגרעין.

המדינות מציינות כי הן מעוניינות לשמר את ההסכם וראיה לכך תהיה שהן לא הצטרפו לקמפיין הלחץ המרבי של ממשל ארצות הברית נגד איראן. משרד החוץ האמריקני בירך על החלטת מעצמות אירופה להפעיל את מנגנון הסכסוך בהסכם הגרעין. דובר מטעם המשרד הדגיש כי יש להפעיל עוד לחץ על איראן, הן מדיני הן כלכלי

הפופולריים