נתניהו זועם על התנהלות אדלשטיין ותוקף אותו בשיחות פנימיות

גורם ששוחח עם רה"מ: הוא רותח על אדלשטיין

נתניהו פנה לראשי בלוק הימין וביקש להפעיל לחץ על יו״ר הכנסת, כדי למנוע את האפשרות שבתקופת הבחירות "הכנסת תהפוך לקרקס"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו עם ראשי בלוק הימין
צילום: .

הרעה נוספת ביחסים בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ליו"ר הכנסת אדלשטיין. גורם נוסף ששוחח עם נתניהו ביממה האחרונה מאשר: הוא רותח על התנהלות אדלשטיין ותוקף אותו בחריפות בשיחות פנימיות. 


אתמול פורסם בכאן חדשות שנתניהו זעם בשיחה עם מקורביו על התנהלות אדלשטיין, שאיפשר את הדיון בוועדה המסדרת בנוגע לחוק החסינות. באותה שיחה נכחו גם בכירים בליכוד שאמרו לנתניהו "דקרו אותך הרבה בגב, אבל הסכין הכי חדה והכי מורעלת הייתה היום". מלשכת נתניהו נמסר אמש שהוא סומך על יו"ר הכנסת. 

אתמול אישרה הוועדה המסדרת בראשות ח"כ אבי ניסנקורן אישרה את הקמת הוועדות הקבועות, שבהן ועדת הכנסת שתבחן את בקשת החסינות של ראש הממשלה. בתום דיון סוער אושר המהלך ברוב של 16 חברי כנסת תומכים מול חמישה מתנגדים.

בדיון שנערך מוקדם יותר בוועדה המסדרת, אושר ביטול הסמכות של יושב ראש הכנסת לכינוסי ועדת הכנסת והוועדה המסדרת בתקופת פגרה. זאת  כדי למנוע מאדלשטיין לעכב את דיוני החסינות בהמשך.

 

בתחילת השבוע פרסם היועץ המשפטי של הכנסת, איל ינון, את חוות דעתו בנוגע להקמת הוועדה, וקבע כי אדלשטיין לא יוכל למנוע את כינוסה. בחוות הדעת נכתב שאם הוועדה המסדרת תגבש הצעה בדבר הרכב הוועדות הקבועות, יוכלו הממשלה או 25 חברי כנסת לבקש את כינוס המליאה - ויהיה על אדלשטיין להיענות לדרישה הזו.


יו"ר הכנסת הגיב לחוות הדעת של ינון ואמר כי כינוס הוועדה בעת הזו תהיה טעות קשה: "לא אתן יד להפיכתה של הכנסת לזירה של תעמולת בחירות זולה, על ידי שום סיעה בכנסת".


הפופולריים