ניסנקורן ליועמ"ש הכנסת: חווה שוב את דעתך אם יש להקים ועדה שתדון בחסינות נתניהו

חסינות רה"מ: ניסנקורן פנה שוב ליועמ"ש הכנסת

יועמ"ש הכנסת כבר קבע כי ניתן להקים ועדת כנסת שתדון בנושא, אך חוות דעת זו התקבלה לפני פיזור הכנסת, ובמפלגתו של גנץ רוצים לוודא שהקמת ועדה אכן אפשרית. במקביל, לוחצים בכחול לבן על ישראל ביתנו לתמוך בהקמת ועדה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו וניסנקורן
צילום: צילומים: פלאש 90

יו"ר סיעת כחול לבן ח"כ אבי ניסנקורן פנה אתמול ליועץ המשפטי של הכנסת איל ינון, וביקש ממנו חוות דעת מחודשת בשאלה - האם ניתן להקים ועדת כנסת שתדון בחסינות ראש הממשלה בנימין נתניהו. כך פורסם הבוקר (שלישי) בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב.

בכחול לבן אומרים שחוות דעתו הקודמת של ינון, שקבעה כי ניתן להקים ועדת כנסת, ניתנה עוד לפני פיזור הכנסת ה-22. כעת, טוענים במפלגתו של בני גנץ, לאחר שהכנסת התפזרה והמדינה נכנסה לתקופת בחירות, כלל לא ברור אם חוות הדעת הקודמת עדיין תקפה, ואם בכלל ניתן להקים ועדת כנסת לצורך דיון בחסינות בזמן מערכת בחירות.


במקביל, מפעילים בכחול לבן מכבש לחצים על ישראל ביתנו שתסכים להצביע בעד הקמת הוועדה לצורך הדיון בחסינות, אם היועץ המשפטי של הכנסת אכן יאפשר זאת.

נתניהו נועד אתמול ממושכות עם פרקליטו, ולבסוף החליט להימנע מלהגיש אתמול את בקשת החסינות. גורם בסביבת נתניהו אמר אמש כי הסיבה להחלטה לדחות את ההצהרה שהתכוון ראש הממשלה לקיים אתמול נבעה מחשש להצטייר כמי שמנסה לפגוע בדיון בבג"ץ, בשאלה אם ניתן להטיל על נתניהו את מלאכת הרכבת הממשלה תחת כתבי אישום.

הפופולריים