גנץ על הקריאות למנות את נתניהו לנשיא: "פשיטת רגל מוסרית"

גנץ: למנות את נתניהו לנשיא - פשיטת רגל מוסרית

יו"ר כחול לבן אמר בישיבת סיעה כי רה"מ לא יכול לקבל את המנדט להרכבת הממשלה, אך הוסיף כי "את הסוגייה הזו נשאיר ליועמ"ש ולבית המשפט ונכבד כל החלטה" • לפיד לבוחרי הליכוד: "תנו לנו את הקול שלכם. לא יהיה אוסלו, אנחנו מפלגה לאומית"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ, בנימין נתניהו
צילום: תומר נויברג והדס פרוש, פלאש 90

יו"ר כחול לבן בני גנץ התייחס היום (רביעי) בישיבת סיעתו לקריאות למנות את ראש הממשלה בנימין נתניהו לנשיא המדינה: "זו פשיטת רגל מוסרית, בגין וז'בוטינסקי מתהפכים בקברם". גנץ אמר כי נתניהו לא יכול לקבל את המנדט להרכבת הממשלה, אך הוסיף כי "את הסוגייה הזו נשאיר ליועץ המשפטי לממשלה ולבית המשפט ונכבד כל החלטה". 

גנץ אמר כי מפלגתו חותרת להכרעה ברורה בקלפי: "אם ראש הממשלה ישיג בלוק חסינות של 61 מנדטים, אין להחלטות המשפטיות שום משמעות. הוא יפעל לקבלת חסינות ויחוקק את פסקת ההתגברות". 

מספר 2 בכחול לבן יאיר לפיד, אמר בישיבת הסיעה: "מדינת ישראל היא כרגע פרויקט לא מנוהל. יש גבול כמה אפשר להיות בלי ממשלה מתפקדת. אני קורא לבוחרי הליכוד, תנו לנו את הקול שלכם. זה מצב חירום. לא יהיה אוסלו, לא תהיה התנתקות שנייה. אנחנו מפלגה לאומית".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

ביום שני אמר חבר הכנסת גדעון סער, המתמודד על ראשות הליכוד, כי אם ייבחר לתפקיד יושב ראש המפלגה, יפעל שנתניהו ייבחר לנשיא המדינה, ויוכל להמשיך לתרום למעמדה של ישראל בעולם. בכינוס בחירות בנתניה הוסיף סער כי הוא מודה שלא תהיה תגובה חיובית להצעה זו, אך יפעל בזמן אמת, כדי שהדבר יקרה.

מיטב החשיפות של כאן חדשות ב-2019 | צפו

הפופולריים