משבר במפלגת העבודה: ח"כים נגד בקשת השריונים של פרץ

משבר במפלגת העבודה: ח"כים נגד השריונים של פרץ

איציק שמולי, עמר בר לב, מרב מיכאלי ורויטל סויד, יצאו אמש נגד היוזמה של פרץ לבקש שני שריונים בעשירייה הראשונה של המפלגה. חברי הכנסת טענו שאם יתקבלו השריונים, מדובר בהבעת אי אמון בהם ובניסיון לדחוק את חלקם אל מחוץ לכנסת
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עמיר פרץ
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

ארבעה חברי כנסת ממפלגת העבודה – איציק שמולי, עמר בר לב, מרב מיכאלי ורויטל סויד, יצאו אמש (שני) נגד היוזמה של היו"ר עמיר פרץ לבקש שני שריונים בעשירייה הראשונה של המפלגה. חברי הכנסת הגיעו אתמול לכינוס של הנהלת המפלגה וטענו שאם יתקבלו השריונים, מדובר בהבעת אי אמון בהם ובניסיון לדחוק את חלקם אל מחוץ לכנסת. 

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות


פרץ בתגובה ניסה להסביר שישתמש בשריונים רק עבור דמויות משמעותיות, אך ההתנגדות הנחרצת של הארבעה נשארה בעינה. ממפלגת העבודה נמסר: ״יש לנו נבחרת טובה ובה חברי כנסת מצוינים שעושים עבודה חברתית אדירה למען הציבור. חיזוק הרשימה יהיה רק על ידי דמויות בסדר גודל לאומי, דבר שיבטיח שהעבודה-גשר תגדיל את כוחה ותהיה הלב החברתי והמצפן המדיני בממשלה בראשות בני גנץ״. 

בתוך כך, בכחול לבן החליטו להתחיל בהפעלת לחץ על פרץ להתאחד עם מרצ. מעורבים במגעים סיפרו אתמול לכאן חדשות כי חבר הכנסת יאיר לפיד הוא ששוחח עם אנשי מפלגת העבודה על איחוד בין מפלגות השמאל.

פרץ סבור שהמפלגות יכולות להשיג יותר מנדטים בריצה נפרדת מאשר בריצה משותפת, אך מוכן לשקול ריצה משותפת אם סקרים יציגו תמונה אחרת בסמוך למועד סגירת הרשימות. בכחול לבן מודעים לכך שריצה משותפת של העבודה ומרצ עלולה להניב פחות מנדטים מריצה בנפרד, אך מבקשים לא להסתכן באובדן מנדטים לגוש שייגרם אם אחת מהן לא תעבור את אחוז החסימה.

במרצ מעוניינים באיחוד עם העבודה, ומסיבה זו לא מזדרזים לקדם את הסכם הריצה המשותפת עם חברי הכנסת סתיו שפיר ויאיר גולן ועם סיעותיהם. סיבה נוספת להשתהות במגעים עם שפיר היא יחסיה העכורים עם פרץ.

מיטב החשיפות של כאן חדשות ב-2019 | צפו

הפופולריים