איילת שקד החליטה: רצה עם בנט במשותף בראשות הימין החדש

איילת שקד תרוץ עם נפתלי בנט בראשות הימין החדש

לפי הסיכום ביניהם, בנט ימוקם במקום הראשון והיא בשני, ושניהם יהיו יושבי ראש משותפים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איילת שקד, נובמבר 2019
צילום: צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

איילת שקד החליטה הערב (חמישי) לרוץ עם נפתלי בנט בראשות מפלגת הימין החדש. לפי הסיכום ביניהם, בנט ימוקם במקום הראשון והיא בשני, ושניהם יהיו יושבי ראש משותפים. עוד סוכם כי כל אחד ימנה חצי מהרשימה שיעמידו, וכי כל מינוי של אחד מהם לשר ייעשה בהסכמת שניהם. דרג השרים של שניהם יהיה שווה. בנט הגיב וכתב: "הימין חוזר לנצח!".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

הסיכום בין בנט לשקד מגיע על רקע חילוקי הדעות שהתגלו ביניהם השבוע. בעוד בנט התעקש על ריצה נפרדת ממפלגות הציונות הדתית, בסביבתה של שקד אומרים שהיא הייתה מעדיפה איחוד כולל עם הציונות הדתית ועם הימין החדש. עם זאת, הבוקר פורסם כי שקד דחתה הצעה לעמוד בראש איחוד מפלגות הימין – הבית היהודי-האיחוד הלאומי ועוצמה יהודית. ההצעה הייתה כי שלוש המפלגות יתאחדו לקראת הבחירות, ולאחר שיחלקו את המקומות ברשימה ביניהם, הם יציבו את שקד במקום הראשון ברשימה, אם זו תסכים לעזוב את בנט והימין החדש.

אלא ששקד נתנה תשובה שלילית להצעה ואמרה שהיא תהיה מוכנה להצטרף רק אם יאפשרו לה להתמודד על ראשות הבית היהודי, ולהגיע לאיחוד כיושבת ראש המפלגה, ולא כאדם בודד ללא מפלגה. ללא כוח פוליטי ואחריות של יושבת ראש מפלגה, הכולל ניהול המשא ומתן הקואליציוני לאחר הבחירות – שקד מסרבת להגיע לאיחוד כזה.


הפופולריים