המשבר נמשך: מטוס ישראלי נוסף עוכב במוסקווה

המשבר נמשך: מטוס ישראלי נוסף עוכב במוסקווה

הנוסעים טוענים כי נלקחה מהם דגימת רוק, דנ"א וטביעת אצבע. נוסף על כך, לדבריהם הם זוכים ליחס משפיל מצד בעלי התפקידים בשדה התעופה. לטענתם, חיטטו הרוסים בחפציהם ונטלו את הדרכונים שלהם
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שדה התעופה דומודדובו במוסקווה, מוסקבה, רוסיה
צילום: צילום: אי-פי

המשבר בין רוסיה לישראל נמשך: מטוס ישראלי נוסף עוכב היום (חמישי) במוסקווה. נוסעים התלוננו כי בעלי התפקידים הרוסים המוצבים בשדה התעופה נטלו טביעות אצבעות, דגימות רוק ודנ"א מחלק מהנוסעים. כרגע מדובר על כ-15 מעוכבים.


נוסף על כך חיטטו הרוסים בחפצים של הנוסעים הישראלים ונטלו את הדרכונים שלהם. בינתיים לא נתקבל כל הסבר להתנהלות של הצד הרוסי. על פי העדויות, בעלי התפקידים בשדה התעופה פנו לנוסעים ישראלים שעלו ארצה מרוסיה בגיל חמש ושאלו: "למה כולכם עזבתם את רוסיה? אתה לא פוחד שלא נשאר פה מישהו אמיתי".

אמש עוכבו 46 נוסעים ישראלים שהיו בדרכם ממוסקווה לישראל. הם שוחררו כעבור שעות ארוכות בטענה שלא הייתה להם ויזה תקפה. בהודעת שגרירות רוסיה בישראל לא הייתה התייחסות ישירה לעיכובים של ישראלים בשדות תעופה ברוסיה. עם זאת התייחסו הרוסים ליחס לו זוכים תיירים שמגיעים מרוסיה לישראל – על פי השגירות הרוסית אלפים מהם מגורשים חזרה למוסקווה ולערים נוספות בפדרציה הרוסית.

גורם רוסי אמר אתמול לכאן חדשות שרוסיה מוחה על היחס שהתיירים הרוסים המבקרים בישראל זוכים לו. הגורם אמר שלא מדובר רק במספרים הגבוהים, כמעט 6,000 תיירים שסורבו כניסה לישראל, אלא היחס שלו הם זוכים: "אנחנו מצפים שיהיה יחס הולם לתיירים שלנו, ואנו מקבלים לא פעם תלונות על כך שמתייחסים אליהם בגסות".

הפופולריים