סער הגיש את המועמדות: "יש בעיות עם תקינות הפריימריז"

סער הגיש את המועמדות: "יש בעיות עם הפריימריז"

המועמד לראשות הליכוד הביע חוסר שביעות רצון מגריעת אלפים מפנקס הבוחרים. היום: ההכרעה בנוגע לבחירות המקדימות לרשימת הליכוד לכנסת
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גדעון סער הגיש את מועמדותו לראשות הליכוד
צילום: -

ח"כ גדעון סער הגיש היום (רביעי) את טפסי המועמדות לראשות הליכוד. עם הגשת הטפסים ציין סער כי בידיו מספר חתימות כפול מהדרוש לצורך הגשת המועמדות. במקביל ציין המתמודד לראשות הליכוד כי ישנן בעיות הנוגעות לתקינות הפריימריז ואלפי בוחרים נגרעו מפנקס הבוחרים.

בתוך כך, בית הדין העליון של תנועת הליכוד יכריע היום בעתירה שהגישו כמה חברי תנועה לבטל את ההחלטה שהתקבלה במרכז הליכוד לפני עשרה ימים: לבטל את הבחירות המקדימות לרשימת הליכוד לכנסת ה-23. הדיינים ציינו בדיון שהתקיים אתמול כי שינוי כזה מחייב שינוי של חוקת הליכוד.

שינוי חוקה הוא מהלך סבוך שכולל צבעה חשאית בהשתתפות שני שלישים מכלל חברי המרכז ומחייב רוב של 60 אחוזים מכלל חברי המרכז. סיכויי העברת החלטה כזו נמוך, לכן ההערכה היא שבית הדין יכריע לטובתם של המבקשים לקיים בחירות לרשימה. ההערכה בליכוד, היא שנתניהו שקידם את ביטול הבחירות לרשימה, לא יתנגד כעת, לאחר שכבר קיבל את תמיכתם של רוב מחברי הסיעה בהתמודדות הפנימית על ראשות הליכוד בינו לבין גדעון סער שתתקיים בשבוע הבא.

הפופולריים