סער פותח קמפיין: נתניהו לא יוכל להרכיב ממשלה

סער פותח קמפיין: נתניהו לא יוכל להרכיב ממשלה

חבר הכנסת תקף את ראש הממשלה: "אין בן אדם שעשיתי עבורו בפוליטיקה יותר מאשר בשביל בנימין נתניהו, ואני לא מתחרט על כך. נתניהו גמל לי רעה תחת טובה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חבר הכנסת גדעון סער
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

הפריימריז בליכוד: חבר הכנסת גדעון סער פתח הערב (שני) את קמפיין הבחירות שלו בכנס באור יהודה, בעוד שיריבו, ראש הממשלה בנימין נתניהו, חורש את סניפי הליכוד כבר מסוף השבוע האחרון. בכנס תקף סער את נתניהו ואמר: "אין חבר סיעה נאמן שעבד לטובתו של נתניהו יותר ממני ואני לא מתחרט על כך - ואת האמת הזאת לא שכחתי גם כשרדף אותי, גם כשפגע בי. גם כשהשיב לי רעה תחת טובה".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

"הכתובת על הקיר: ארבע פעמים הביא אותנו נתניהו לשלטון אבל לא תהיה פעם חמישית", המשיך סער. "נתניהו לא הצליח להרכיב פעמיים ממשלה, לא בגלל שאיבדנו את אמון העם - אנשים תומכים בדרכו של הליכוד אבל רוצים לעשות שינוי. לגוש הלאומי היו 60 מנדטים ואח"כ בספטמבר ירדנו ל-55. אם לא נחולל שינוי אנחנו קרובים לממשלת שמאל".

"אני מכבד יריבים פוליטיים אבל זו ממשלה שתסכן את כל היקר לנו", המשיך סער. "את ארץ ישראל, את ההישגים שלחלק גדול מהם אחראי נתניהו. בחירה בנתניהו - היא בחירה ביושב ראש האופוזיציה הבא". 

סער הציג בנאומו את עיקרי תוכניתו: "לחוקק את חוק יסוד החקיקה, עם פסקת ההתגברות. לפצל את תפקיד היועץ המשפטי לממשלה. לקיים שימוע פומבי למועמדים לשיפוט בבית המשפט העליון".

סער סיים את דבריו בבקשה מבוחריו: "אל תגררו לפרובוקציות. אל תכפישו בחזרה. אני יודע שזה כואב, אבל אל תפגעו גם באלה שפוגעים בי, שמכפישים אותי או שמזלזלים בי. בעיקר - הקפידו בכבודו של מנהיגנו - ראש הממשלה בנימין נתניהו. לשון הרע לא מדבר אליי".

אתמול סער מתח ביקורת על מדיניות ראש הממשלה בנימין נתניהו כפי שהציג אותה לפני עשר שנים בנאום בר אילן, ואמר כי פתרון שתי המדינות הוא אשליה. בכינוס של הדיאלוג האסטרטגי ישראל–אוסטרליה–בריטניה, הוסיף סער כי נתניהו, בעודו ראש ממשלה, נפגש עם יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן.

לדבריו הפתרון המדיני לעימות עם הפלסטינים צריך להיות בדמות אוטונומיה עם קשר לממלכת ירדן, ובריתות כלכליות בין הרשות הפלסטינית, ישראל וירדן. "בין הירדן לים לא תהיה מדינה עצמאית נוספת", אמר.

הפופולריים