כחול לבן והליכוד סיכמו: אם הכנסת תפוזר - הבחירות יתקיימו ב-2 במארס

כחול לבן והליכוד סיכמו: הבחירות - ב-2 במארס

לצורך הקדמת הבחירות, יקודם הליך חקיקה מזורז בכנסת לשינוי חוק יסוד הממשלה. בימין מנסים שוב לשכנע את ישראל ביתנו להצטרף לממשלת ימין צרה. ח"כ איילת שקד חידשה את השיחות עם ליברמן בנושא
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מליאת הכנסת
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בכחול לבן ובליכוד סיכמו היום (שני) על שני במארס כיום בחירות אם הכנסת תפוזר והמדינה תלך לבחירות שלישיות תוך פחות משנה. לצורך כך יחלו כבר היום לקדם בכנסת הליך חקיקה מזורז לשינוי חוק יסוד הממשלה שיאפשר את הקדמת הבחירות מבעשרה במארס כפי שהיה צריך להיות.

יו"ר הוועדה המסדרת ויו"ר סיעת כחול לבן, ח"כ אבי ניסנקורן: "הסיעה תעשה כל מאמץ, עד לרגע האחרון, למנוע בחירות נוספות ומיותרות למדינת ישראל". ניסנקורן הוסיף כי הוא שמח שבליכוד ובשאר סיעות הבית "הסכימו להתגייס למהלך של "מערכת בחירות קצרה ככל שניתן".

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, הודיע בישיבת נשיאות הכנסת כי ככל שלא יימנעו הבחירות הנוספות, הכנסת תחוקק ביום רביעי הקרוב בשלוש קריאות את החוק שיקבע את הקדמת תאריך הבחירות ל-2.3.2020. אדלשטיין: "גם כאשר נראה שאפסו הסיכויים למנוע את הבחירות המיותרות והיקרות האלו, לא נתחיל את הליך החקיקה לפני יום רביעי, כדי לאפשר לראשי המפלגות להתעשת בדקה ה-90, רגע לפני שיהיה מאוחר מדי".

בתוך כך, בימין מנסים שוב לשכנע את אביגדור ליברמן וישראל ביתנו להצטרף בכל זאת לממשלת ימין צרה באמצעות נוסחי פשרה שנוגעים לענייני דת ומדינה, כף פורסם הבוקר בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. חברת הכנסת איילת שקד מהימין החדש חידשה את השיחות עם ליברמן ואת יוזמות הפשרה בנושא.

הערב מתוכנן להתקיים מפגש בין ליברמן ובין עשרות ראשי רשויות מהליכוד, שמארגן ראש עיריית פתח תקווה רמי גרינברג תחת הכותרת "ליברמן, חזור הביתה". במפגש ינסו לשכנע אותו גם לחזור לליכוד ולא רק לממשלת הימין.

כרגע נובע הקושי דווקא מכיוון המפלגות החרדיות, שהקשיחו עמדות בניגוד ללפני כמה שבועות. היום הן אינן מוכנות להתפשר אפילו בנושא הגיוס, עליו כבר היתה מוכנות להתפשר. הסיבה לכך היא שהחרדים משוכנעים שליברמן מהתל בכולם, ולכן אומרים שאין טעם להתבזות מול הציבור שלהם באמצעות ויתורים, אם ליברמן לא יצטרף גם ככה.

השר זאב אלקין התייחס הבוקר בכאן רשת ב לשריקות הבוז בהן התקבל אתמול גדעון סער במרכז הליכוד: "הליכוד הוא תנועה תוססת, אני לא אוהב שריקות ובוז לאף אחד". השר אלקין הוסיף כי "בליכוד יש מאבק פוליטי, אבל אני מעדיף את זה על פני השיטה הדרום קוריאנית שיש עתיד נוהגת בה".

יו"ר סיעת כחול לבן חבר הכנסת אבי ניסנקורן התייחס הבוקר בכאן רשת ב לשיחות המשא ומתן עם הליכוד ואמר על ראש הממשלה נתניהו כי "יש פה סרבן מתמיד במשא ומתן, גם בנושא הבלוק, גם בנושא מי הראשון ועכשיו גם בנושא החסינות".

הפופולריים