בניגוד להודעת האמריקנים: נתניהו - סיפוח הבקעה כן עלה בשיחה עם פומפאו

בניגוד להודעת האמריקנים - רה"מ: דנו בסיפוח

ראש הממשלה חזר שוב על טענתו כי דן עם שר החוץ האמריקני בנושא החלת הריבונות על בקעת הירדן - אחרי שאתמול אמרו במשרדו של פומפאו כי לא הוצגה כל תוכנית בנושא. נתניהו הוסיף בנושא המתיחות בדרום: "אם צריך נעשה מבצע גדול בעזה כדי למגר את הטרור אחת ולתמיד"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו בוועידת מקור ראשון בירושלים, 08.12.19
צילום: צילום מסך

ראש הממשלה בנימין נתניהו סתר הבוקר (ראשון) פעם נוספת את הודעת משרד החוץ האמריקני, שלפיה שאלת סיפוח בקעת הירדן לא עלתה בפגישתו עם שר החוץ האמריקני מייק פומפאו בשבוע שעבר בליסבון. בנאומו בוועידת מקור ראשון בבנייני האומה בירושלים, אמר נתניהו: "נאמר שהנושא לא עלה - הוא כן עלה מול פומפאו". נתניהו הוסיף כי הגיע הזמן להחיל את הריבונות הישראלית על בקעת הירדן וגם להסדיר את מעמד היישובים ביהודה ושומרון. "אני לא אעקור אף יישוב ואף מתיישב", אמר נתניהו.

כשהדיפלומטיה האמריקנית פוגשת את הפוליטיקה הישראלית - לפרשנות של עמיחי שטיין

בעניין המתיחות בדרום אמר נתניהו: "אם צריך נעשה מבצע גדול בעזה כדי למגר את הטרור אחת ולתמיד". נתניהו הוסיף ואמר: "הם קיבלו דוגמית לאחרונה ואני לא מציע להם לחכות למנה העיקרית". בעניין האפשרות להסדרה מול רצועת עזה אמר נתניהו כי "לא תהיה הסדרה בעזה ללא הפסקת הירי". נתניהו התייחס גם לעניין הגרעין האיראני ואמר כי "לולא הפעילות שהובלתי והפעולות המיוחדות שעשינו, לאיראן כבר היה מזמן נשק גרעיני". הוא הוסיף כי הוא מתכוון להמשיך בפעולות הללו.


נתניהו שב וקרא לבני גנץ להקים ממשלת אחדות או לקיים בחירות ישירות לראשות הממשלה. לדבריו הוא לא חסך בשבועות האחרונים שום מאמץ להקמת ממשלת אחדות ואין סיבה ללכת לבחירות שלישיות. "או שגנץ יגבר על הווטו של לפיד או שליברמן יגבר על הווטו של ליברמן" אמר נתניהו. ראש הממשלה חזר תקף את התקשורת ואמר שמובילי דעת קהל רוצים להפיל אותו כדי להפיל את שלטון הימין.

הפופולריים