גנץ על פגישתו עם נתניהו: "הגיע לפוצץ את העסק"

גנץ על פגישתו עם נתניהו: "הגיע לפוצץ את העסק"

רה"מ הגיב: "בני גנץ כבוש, אם הבחירות ייכפו עלינו – ננצח בגדול". יו"ר הליכוד ויו"ר כחול לבן ממשיכים את העימות ביניהם לאחר כישלון הפגישה ביום שלישי
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ, בנימין נתניהו
צילום: צילום: הדס פרוש ומארק ישראל סלם, פלאש 90

יו"ר כחול לבן בני גנץ תקף היום (שישי) את ראש הממשלה בנימין נתניהו על רקע פגישתם, שנערכה ביום שלישי. "נתניהו הגיע כדי לפוצץ את העסק, בזמן שאני הגעתי לפגישה בלב פתוח כדי לקדם בשארית הזמן שנותר ממשלה למען עם ישראל. נתניהו ראה בפגישה הזו חלק מקמפיין בחירות", האשים גנץ בפוסט שפרסם בחשבון הפייסבוק שלו.

מנגד אמר נתניהו כי "בני גנץ כבוש ולא זז ננומטר". בסרטון שפרסם לפני כניסת השבת הבהיר ראש הממשלה כי "אם הבחירות ייכפו עלינו – ננצח בגדול". גנץ כתב דברים דומים: "בזמן שאני הופך כל אבן להשיג אחדות, נתניהו הופך כל אבן כדי לקדם בחירות. נתניהו לא ניצח באפריל, הפסיד בספטמבר ואם יגרור אותנו לבחירות – ננצח אותו במרץ 2020".


אם לא יהיו התפתחויות, הבחירות לכנסת ייערכו ב-3 במרץ 2020. כך אמר היום היועץ המשפטי של הכנסת אייל ינון בכנס משפטי. "כגורמי המקצוע בשטח אנחנו נערכים גם לאפשרות שנקבל הודעה בשלישי בלילה על ממשלת אחדות וההערכות החקיקתית כבר בעיצומה לכל האפשרויות", ציין היועץ.

ביום רביעי, ביקר נשיא המדינה ראובן ריבלין את נתניהו ואת גנץ: "נדמה שאתם רוצים להשתגע. אם כך תרצו - תשתגעו. אבל למה לגרור את כל עם ישראל?". בנאום שנשא בטקס האזכרה לדוד בן גוריון הוסיף ריבלין: "אני פונה אליכם מנהיגי ישראל, אתם המנהלים משא ומתן  ארוך, מתיש וחסר תועלת".

נתניהו וגנץ נפגשו ביום שלישי בערב, פגישה שארכה 45 דקות בלבד. בחדשות הערב בכאן 11 דווח כי מי שהזמין את הפגישה היה נתניהו. ראש הממשלה לא העלה אף פרט חדש וגנץ העלה את שני התנאים שלו – הוא זה שיתחיל את הכהונה וויתור על בלוק הימין. גורם המקורב לגנץ: האווירה בפגישה הייתה מכבדת, התוצאה לא. אחרי הפגישה אמר גנץ - "נתניהו הוכיח היום שוב שאצלו החסינות לפני הכל".

על פי חוק, אם הכנסת תתפזר ביום רביעי, הבחירות היו אמורות להיערך ב-10.3, אך מדובר בתאריך שבו מתקיים השנה חג פורים. כיוון שכך הבחירות הוקדמו בשבוע. אם לא יושגו הבנות על הקמת ממשלה הכנסת תתפזר אוטומטית ביום רביעי הקרוב.

הפופולריים